Кубраков: для водіїв, що застрягли на польському кордоні, створили штаб допомоги

Кубраков: для водіїв, що застрягли на польському кордоні, створили штаб допомоги

Для водіїв, що застрягли на польському кордоні, створили штаб допомоги
Для водіїв, що застрягли на польському кордоні, створили штаб допомоги. Фото: з Фейсбуку міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з профільними асоціаціями та перевізниками створило Штаб допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими на польському кордоні.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

За словами міністра, штаб має забезпечити українських водіїв їжею, питною водою, медикаментами та пальним.

“Українські водії понад 10 днів залишаються заблокованими на польському кордоні. Вбік Ягодина черга розтягнулася на понад 30 км, вбік Рави Руської — понад 10 км, убік  Краківця — понад 16 кілометрів”, — написав Кубраков.

Він пояснив, що за кожним з трьох пунктів перетину кордону закріплений координатор, який збирає потреби і перебуває на постійному звʼязку з водіями. Також цілодобово працює гаряча лінія Укртрансбезпеки  +38 (067) 120 0483.

Зазначається, що 19 листопада на кордоні вже працює ініціативна команда, яка має 11 тисяч наборів для харчування, питну воду та необхідні ліки. Також міністерство спільно з профільними відомствами сприятиме евакуації водіїв на територію України, якщо виникатиме така потреба.

Працюватиме Штаб, поки кордон не буде розблокований та стабільність руху через пункти пропуску не буде відновлена.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко напередодні повідомив, що на українсько-польському кордоні у трьох пунктах пропуску 18 листопада скупчилися близько 2800 вантажівок.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

На початок