Обвинувачений у стрілянині в центрі Полтави психічно здоровий – висновок експертів

Обвинувачений у стрілянині в центрі Полтави психічно здоровий – висновок експертів

Обвинувачений у стрілянині в центрі Полтави психічно здоровий – висновок експертів
Суспільне Полтава

Психічно здоровим і таким, що може постати перед судом, визнали обвинуваченого у стрілянині біля полтавського кафе «Ботанік». Такі результати психіатричної експертизи щодо Віктора Малого зачитали 10 вересня на засіданні в Октябрському райсуді Полтави.

Дев’ять місяців триває судовий розгляд справи про стрілянину біля полтавського кафе. Обвинувачений же заарештований більше року.

Обвинувачений Віктор Малий
Обвинувачений Віктор Малий. Суспільне Полтава

Представниця прокуратури надає суду документи сторони обвинувачення. Зокрема, й висновки психіатричної експертизи щодо підсудного.

Прокурорка Марина Чічіль
Прокурорка Марина Чічіль. Суспільне Полтава

Прокурорка Марина Чічіль говорить: "Малий на даний час будь-яким хронічним психічним захворюванням не страждає. Не виявляє ознак тимчасового розладу психічної діяльності. Ознак надмірної запальності, агресивності та жорстокості не виявляє. Завищена самооцінка та рівень домагань. Може постати перед судом".

До матеріалів провадження також долучили протоколи огляду відео, які раніше переглядали у суді. Це записи із камер спостереження. На кадрах видно, як чоловік, схожий на Віктора Малого, у вечір стрілянини йде містом. Спочатку до кафе «Ботанік», а потім від нього. Ці записи надсилали експертам, аби ті визначили, чи дійсно на відео Малий.

Олександр Рябоконь, захисник обвинуваченого
Олександр Рябоконь, захисник обвинуваченого. Суспільне Полтава

Захисник обвинуваченого Олександр Рябоконь каже: "Результат цих експертиз є нульовим. Також є нульовим результат проведених трасологічних досліджень".

Представниця потерпілих Ганна Марченко говорить: "Я вважаю, що слідчим процесуально неправильно була призначена експертиза. Оскільки саме портретна експертиза застосовується при ідентифікації трупів, а не ідентифікації живих осіб на відеозаписі".

У кінці засідання прокурорка клопотала про продовження тримання під вартою обвинуваченого. Й обвинувачений, і його захисник – заперечили.

Колегія суддів
Колегія суддів. Суспільне Полтава

Обвинувачений Віктор Малий розповідає: "Прокурор без будь-яких доказів заявляє, що я не маю соціальних зв’язків. Але я – людина похилого віку, 30 років проживаю на одному місці. У мене є друзі, знайомі, які надали до суду характеристики щодо моєї особи позитивні".

Суд ухвалив – з-під варти Малого не відпускати до 8 листопада. Наступне ж засідання призначили на 6 листопада.

Нагадаємо, у серпні 2019-ого біля полтавського кафе "Ботанік" охоронець закладу Микола Сусла зробив зауваження чоловікові, що справляв нужду на вулиці. Останній вистрелив з пістолета і втік. Віктора Малого затримали наступного дня. Його обвинувачують за трьома статтями – це замах на умисне вбивство, підробка документів і незаконне зберігання боєприпасів. За це передбачено до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення. Обвинувачений своєї вини не визнає. Поранений Микола Сусла помер у лікарні у квітні цього року.

На початок