Перейти до основного змісту
США схвалили продаж Японії крилатих ракет великої дальності Tomahawk

США схвалили продаж Японії крилатих ракет великої дальності Tomahawk

ЗМІ
Японія купує у США 400 ракет Tomahawk
Ударна ракета Tomahawk запускається з керованого ракетного крейсера USS Cape St. George, що діяв в Середземному морі 23 березня 2003 р. Фото: AP/ВМС США

Держдепартамент США схвалив запит Японії на купівлю 400 ракет Tomahawk дальністю 1 600 кілометрів, підтримавши прагнення Токіо зміцнювати оборону. Обсяг угоди становить приблизно 2,35 мільярдів доларів.

Про це пише Reuters.

У заяві Держдепартаменту йдеться, що ця угода "поліпшить можливості Японії протистояти нинішнім і майбутнім загрозам через постачання звичайних ракет класу "земля-земля" великої дальності, здатних нейтралізувати загрози, що ростуть".

Виступаючи у парламентському комітеті у лютому, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що його уряд хоче придбати 400 ракет "Томагавк" у рамках масштабної програми зі зміцнення оборони.

Японія стривожена зростаючим військовим впливом Китаю, включаючи його навчання поблизу Тайваню, а також ракетними випробуваннями Північної Кореї, яка має ядерну зброю.

Пентагон повідомив, що компанія Ratheon є основним підрядником на постачання ракет "Томагавк".

Раніше про таку закупівлю повідомляв міністр оборони Японії Мінору Кіхара. Він зауважив, що це станеться у 2025 фінансовому році, на рік раніше, ніж планувалося спочатку.

Що відомо про напруження ситуації в Японському морі

Японське море є так званим "звалищем" міжконтинентальних ракет, які випробовує Північна Корея. Востаннє країна запустила невизначену балістичні ракету 13 вересня, повідомили військові Південної Кореї. КНДР часто випускає ракети саме у це море, що надає Японії вважати себе у небезпеці.

Аби себе вберегти Південна Корея, Сполучені Штати та Японія 29 серпня провели тристоронні морські навчання з протиракетної оборони в міжнародних водах на південь від Корейського півострова. Також ця трійка країн запровадила санкції проти КНДР.

Топ дня
Вибір редакції
На початок