Японія закупить у США крилаті ракети

Японія закупить у США крилаті ракети

Японія закупить у США крилаті ракети
Прапор Японії. Фото: Unsplash

Міністр оборони Мінору Кіхара заявив у середу, що Японія почне закуповувати крилаті ракети "Tomahawks" у Сполучених Штатів у 2025 фінансовому році, на рік раніше, ніж планувалося спочатку.

Про це пише видання Kyodo News.

Для посилення обороноздатності Японія планує придбати 400 "Томагавків", які мають дальність ураження близько 1600 км. Спочатку ракети планували закупити у 2026 фінансовому році, проте на фоні загроз Китаю, Північної Кореї та Китаю цей процес пришвидшили.

Закупівля перших 200 крилатих ракет має розпочатися в квітні 2025 року, сказав один з чиновників, зазначивши, що закупівлю ще має схвалити Конгрес США.

На покупку японський уряд виділив 1,4 мільярда доларів у бюджеті на 2023 фінансовий рік, який почався в квітні. Ці зміни, ймовірно, зменшать вартість закупівель.

Томагавки, які вперше були використані у війні в Перській затоці 1991 року, можуть охоплювати прибережні райони Китаю, і японські чиновники вважають їх необхідними для посилення обороноздатності Токіо, поки він не зможе представити крилаті ракети власного виробництва.

Що відомо про напруження ситуації в Японському морі

Японське море є так званим "звалищем" міжконтинентальних ракет, які випробовує Північна Корея. Востаннє країна запустила невизначену балістичні ракету 13 вересня, повідомили військові Південної Кореї. КНДР часто випускає ракети саме у це море, що надає Японії вважати себе у небезпеці.

Аби себе вберегти Південна Корея, Сполучені Штати та Японія 29 серпня провели тристоронні морські навчання з протиракетної оборони в міжнародних водах на південь від Корейського півострова. Також ця трійка країн запровадила санкції проти КНДР.

На початок