Три українки отримали дитячу премію миру за застосунок для допомоги біженцям

Три українки отримали дитячу премію миру за застосунок для допомоги біженцям

Три українки отримали премію миру
Софія Терещенко, Анастасія Феськова та Анастасія Демченко. Фото: KidsRights Foundation

18-річна Софія Терещенко, 17-річна Анастасія Феськова та 17-річна Анастасія Демченко отримали премію за розробку двох додатків для дітей-біженців. Її вручили 17 листопада у Сполученому Королівстві.

Про це повідомила міжнародна організація, яка займається наданням допомоги та захисту дітей KidsRights Foundation.

Дівчата разом працювали над мобільним додатком після вторгнення РФ в Україну. Українки, яким на той час було лише 16 і 17 років, були шоковані історіями інших дітей, які були змушені стати біженцями і тим, хто перетнув кордон без батьків.

Дівчата перебували у США, Сполученому Королівстві та Японії, де за складних обставин їм вдалося створити два додатки, які зараз працюють.

"Refee" — призначений для дітей віком від 4 до 11 років і допомагає їм знайти всю необхідну інформацію, коли вони прибувають у нову країну. Це охоплює перші кроки, а також поради щодо спілкування, щоб вони могли отримати доступ до основних потреб, таких як безпека, їжа та притулок.

"SVITY" — орієнтований для людей від 16 років, які намагаються інтегруватися в новій країні, сприяючи спілкуванню між дітьми-біженцями та дітьми з приймаючих громад.

Обидві програми діють і доступні для завантаження з App Store.

Станом на кінець 2022 року 43,3 мільйона дітей стали біженцями через конфлікти та насильство по всьому світу, що становить 40% усіх біженців. Міжнародна дитяча премія миру, найважливіша молодіжна нагорода в усьому світі, є ініціативою міжнародної організації захисту прав дітей KidsRights.

На початок