У тендерах виявили ймовірних зловживань на 260 млн грн — у Чернівецькій ОВА перевіряють закупівлі

У тендерах виявили ймовірних зловживань на 260 млн грн — у Чернівецькій ОВА перевіряють закупівлі

У тендерах виявили ймовірних зловживань на 260 млн грн — у Чернівецькій ОВА перевіряють закупівлі
Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій ОВА, як і в інших областях, згідно з завданням президента та уряду створили робочі групи для перевірки закупівель на платформі Prozorro за бюджетні гроші. Зокрема, тендерів, які проводять в ОВА, громадах та комунальних підприємствах. За два тижні робоча група призупинила тендери, де знайшли ймовірних зловживань на 260 мільйонів гривень.

Про це на брифінгу 17 листопада розповів начальник обласної адміністрації Руслан Запаранюк.

Навіщо створили робочу групу

За словами Запаранюка, так запобігатимуть неефективному використанню бюджетних грошей та корупції. На Буковині робоча група запрацювала два тижні тому – групу очолив заступник начальника ОВА з оборонних питань Руслан Домніцак. Також до складу групи увійшли правоохоронці, працівники Бюро економічної безпеки та юристи.

Як працює група

Члени групи моніторять закупівлі, зокрема у громадах та комунальних підприємствах за тендерами на платформі Prozorro. Зокрема, перевіряють тендери на послуги, які оплачують за гроші з державного бюджету у межах програми відновлення. Наразі перевірили тендерів на 960 мільйонів гривень, на 260 мільйонів гривень з них – виявили ймовірні зловживання.

"Маємо продовжувати роботу у двох напрямках: підказувати й упереджувати закупівлі з помилками, щоб не допускати їх, вносити корективи й приводити у відповідність чинному законодавству; попереджувати можливу корупцію у нераціональних закупівлях", – розповідає Запаранюк.

Якщо робоча група виявляє потенційні зловживання, у таких випадках замовника попереджають, що він має розірвати договір з підрядником. Коли замовник внесе правки у документацію, може оголошувати новий тендер. Так планують не допускати збільшення ринкової вартості послуги чи товару у межах торгів.

Наприклад, серед закупівель, яку скасовували, був тендер на ремонт укриття у Хотинській громаді. За словами Запаранюка, ремонт мали провести за гроші державної субвенції. Технічна помилка могла призвести до ймовірних порушень закупівлі, тому тендер скасовували.

"Ми не можемо зупинити деякі процеси, бо нам треба відбудовувати, закуповувати послуги й товари. Також є переселенці, потрібно робити ремонти й укриття. Тут робота не має зупинятися, а робитися швидко. Але тут не має бути зловживань", – каже Запаранюк.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок