Після Covid-19 у Франції спалах менінгококового менінгіту

Після Covid-19 у Франції спалах менінгококового менінгіту

вакцинація, Франція менінгіт
Фото: ілюстративне: Суспільне Черкаси

Французький інститут Пастера попередив про стрімке зростання кількості випадків потенційно смертельного менінгококового менінгіту після закінчення обмежувальних заходів, запроваджених під час пандемії Covid-19 у Франції.

Про це пише французьке видання OuestFrance.

Як зазначають в інституті, наразі нагальна потреба є вакцинування підлітків, які є особливо вразливі до цієї хвороби.

"Менінгококовий менінгіт пережив безпрецедентний підйом восени 2022 року, а сьогодні, восени 2023 року, кількість випадків захворювання вища, ніж у період, що був до пандемії Covid-19", — заявив дослідник Самі Таха.

За даними вчених, цьому є два основних пояснення: зниження загального імунітету внаслідок падіння циркуляції штамів, а також рівень вакцинації, який впав на 20%.

У Франції з 2018 року обов'язковою є лише вакцинація проти менінгококу групи C, а вакцинація проти менінгококу В рекомендована для немовлят лише з 2022 року.

На відміну від деяких країн, таких як Сполучене Королівство, там поки що не існує рекомендацій для загального населення щодо щеплень проти груп Y і W. Однак після закінчення пандемії саме ці штами стали причиною більшості випадків менінгіту.

Що відомо про менінгіт

Менінгіт — це інфекція оболонок, що оточують головний і спинний мозок. У більшості випадків вони бувають вірусними, але можуть мати і бактеріальне походження: як у випадку з менінгококовим менінгітом.

Передача відбувається від людини до людини через тісний і тривалий контакт. Приблизно кожна десята людина в загальній популяції (але кожен третій підліток) є носієм менінгококової бактерії, не проявляючи жодних симптомів захворювання. Однак після інфікування дихальних шляхів менінгококи іноді можуть поширюватися по всьому організму через кровотік.

Основними симптомами є висока температура, сильний головний біль, блювота, ригідність шиї, світлочутливість, червоні або багряні плями (пурпура) та ін. Непередбачувана і руйнівна, якщо не лікувати її швидко, ця хвороба може призвести до смерті менш ніж за 24 години. При правильному лікуванні рівень смертності все ще становить 10%.

На початок