У Луцькому районі зафіксували випадок гепатиту А. Що кажуть епідеміологи

У Луцькому районі зафіксували випадок гепатиту А. Що кажуть епідеміологи

У листопаді на Волині епідеміологи зафіксували один випадок вірусного гепатиту А. Хворобу виявили в одному із сіл Луцької громади.

Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, захворіла жінка, станом на 15 листопада хвора ще перебувала у медзакладі.

За даними епідеміологів, в осередку захворювання провели епідрозслідування. За станом здоров'я тих, хто контактував із недужою — стежать.

"Всі пройшли обстеження на гепатит А, результати — негативні", — наголосили у центрі контролю та профілактики хвороб.

Загалом за 10 місяців 2023-го на Волині зареєстровано 13 випадків вірусного гепатиту А, зокрема, два – серед дітей.

Що таке гепатит А і як його розпізнати

Гепатит А — вірусне захворювання печінки, котре часто називають хворобою брудних рук. Вірус передається від людини до людини, збудник потрапляє в організм через заражену їжу, воду та при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

У домашніх умовах, кажуть волинські епідеміологи, хвороба найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для родини, а також через предмети побуту. Найчастіше гепатит А супроводжують такі симптоми:

  • виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту, діарея та блювота;
  • неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї;
  • потемніння сечі (до кольору пива);
  • жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.

Як запобігти гепатиту А

Перше правило — частіше мити руки з милом, говорить лікарка-епідеміологиня відділу епідемічного нагляду Валентина Новачевська. Також очищення потребують овочі та фрукти, іграшки та предмети побуту.

"Також важливим фактором є питна вода: ліпше вживати бутильовану, або кип'ятити воду не менше 10 хвилин, за цей час руйнується вірус гепатиту", — додала Валентина Новачевська.

Найефективнішим методом профілактики залишається вакцинація. Щепитися проти гепатиту А можна в будь-якому віці, кажуть епідеміологи. Якщо був контакт із хворим — вакцинуватися необхідно у перші два тижні після цього.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок