Суд відхилив апеляцію Кастер Семені проти обмеження рівня тестостерону у атлеток

Суд відхилив апеляцію Кастер Семені проти обмеження рівня тестостерону у атлеток

Суд відхилив апеляцію Кастер Семені проти обмеження рівня тестостерону у атлеток АР

Південноафриканська бігунка збирається продовжувати боротися за свої права.

Легкоатлетка Кастер Семеня, яка спеціалізується на бігові в 400 та 800 м, програла апеляцію до Федерального Верховного суду Швейцарії. Нею вона намагалася оскаржити правило World Athletics про обмеження тестостерону в крові для жінок-бігунок, встановлене в 2019 році.

Семені не дозволяється брати участь у міжнародних змаганнях без прийому спеціальних препаратів для зниження "чоловічого" гормону в організмі. Відзначимо, вимога стосується лише дистанції від 400 метрів, тож південноафриканка може перейти в іншу дисципліну.

"Я глибоко розчарована. Я не дозволю World Athletics шпигувати мене препаратами й заважати бути тією, ким я є. Я продовжуватиму боротися за права людини та спортсменок як на доріжці, так і поза нею, доки ми всі не зможемо вільно бігти такими, як ми народилися", – цитує Семеню BBC Sport.

АР
Кастер Семеня: "Я не дозволю World Athletics шпигувати мене препаратами й заважати бути тією, ким я є".

Спортсменка виборола олімпійське золото на дистанції 800 метрів як у 2012, так і в 2016 році. Постанова суду означає, що вона не зможе захистити свій титул на перенесеній Олімпіаді в Токіо в 2021 році.

World Athletics у своїй заяві відреагувала на рішення Швейцарського суду:

"Ми схвалюємо рішення суду підтримувати наше Положення як засіб захисту права всіх спортсменок брати участь у змаганнях на справедливих умовах. Світова легка атлетика поважає особисту гідність кожної людини та підтримує соціальний рух за прийняття людей у ​​суспільстві на основі обраної ними статі та/або гендерної ідентичності. Однак, наш регламент не стосується оскарження гендерної ідентичності особи, а навпаки, захисту добросовісної конкуренції для всіх спортсменок".

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс