Щороку у понад 4 тисяч киян діагностують цукровий діабет. Які перші симптоми захворювання

Щороку у понад 4 тисяч киян діагностують цукровий діабет. Які перші симптоми захворювання

Щороку у понад 4 тисяч киян діагностують цукровий діабет. Які перші симптоми захворювання
Аналіз крові на цукровий діабет. Фото: Суспільне Луцьк

Щороку від 4 000 до 4 500 киян дізнаються про діагноз "цукровий діабет". Всього у столиці медики зареєстрували 74 тисячі таких хворих.

Про це 14 листопада, у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, повідомила директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

Посадовиця пояснює, що цукровий діабет — небезпечне хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну, або організм не може його ефективно використовувати.

Підступність цукрового діабету в тому, що він довго може підривати здоров'я зсередини абсолютно непомітно, нічим себе не викриваючи.

Які перші симптоми захворювання

"Перші симптоми — нічна спрага, швидка втомлюваність, втрата ваги, надмірне відчуття голоду — свідчать вже про значну шкоду, яку хвороба встигла завдати людині", — розповідає Валентина Гінзбург.

Хронічні ускладнення цукрового діабету

Небезпека захворювання перш за все полягає у важких ускладненнях, які настають при пізньому виявленні або за відсутності адекватного лікування цукрового діабету.

"Серед них, наприклад, ниркова недостатність, що може призвести до повної відмови нирок; ураження сітківки очей (діабетична ретинопатія), що загрожує людині сліпотою; виникнення хронічних виразок, через інфікування яких часто може потребуватися ампутація кінцівок; удвічі-втричі підвищений ризик розвитку інфаркту та інсульту тощо", — поінформувала директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА.

Хто у групі підвищеного ризику

Директорка департаменту зауважила, що до груп підвищеного ризику входять люди з діабетом у родинному анамнезі, з ожирінням, пацієнти з хронічним панкреатитом, хворі на атеросклероз та гіпертонічну хворобу. Також у групі ризику жінки, які народили дитину вагою більше 4,5 кг і менше 2,5 кг, матері дітей із порушеннями розвитку, жінки, у яких в анамнезі викидень або народження мертвої дитини.

Як запобігти розвитку хвороби

"Ніхто не застрахований від цукрового діабету, проте досить просто вберегтися від розвитку його ускладнень. Усього два правила: періодично вимірювати рівень цукру, якщо здорові та почуваєтеся добре, і неухильно дотримуватися всіх рекомендацій лікарів, якщо діагноз вже поставлений", — наголосила Валентина Гінзбург.

Якщо попередити діабет 1 типу неможливо, то ризик розвитку діабету 2-го можна мінімізувати, дотримуючись здорового способу життя, складовими якого є рухлива активність, правильне харчування з мінімальним вмістом цукру та насичених жирів, підтримання нормальної ваги.

Сьогодні у центрі Києва можна було зробити безкоштовний скринінг рівня глюкози в крові. Акцію провели в будівлі головпоштамту до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

На початок