Бербок: "Путін зарано радіє — ми збільшимо допомогу Україні"

Бербок: "Путін зарано радіє — ми збільшимо допомогу Україні"

Анналена Бербок
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Фото: AP

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила про розширення підтримки України.

Про це вона заявила на зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі, передає WELT.

"Якою б сильною не була нинішня кризова дипломатія щодо Близького і Середнього Сходу, також важливо, щоб ми зіткнулися з геополітичними проблемами тут на місцевому рівні. Наша підтримка буде значно розширена, особливо наступного року", — сказала Бербок.

Водночас міністерка не надала жодних подробиць щодо планів на наступний рік.

Щодо можливих сподівань російського диктатора Володимира Путіна на зменшення підтримки ЄС через ескалацію конфлікту на Близькому Сході, Бербок сказала: "Путін зарано радіє з огляду на драматичну ситуацію в усьому світі. Тому що ми не лише продовжуватимемо нашу підтримку України – ми продовжуватимемо її розширювати та збільшувати".

Раніше Reuters із посиланням на джерела в політколах Берліна повідомило, що Владна коаліція Німеччини досягла домовленості подвоїти військову допомогу Україні до 8 мільярдів євро у 2024 році. У разі схвалення парламентом, де в коаліції партій більшість, витрати Німеччини на оборону збільшаться до 2,1% ВВП держави. Таким чином вони перевищать планку мінімальних витрат на відповідні потреби, встановлену для членів НАТО.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

На початок