Керівник Офісу президента Андрій Єрмак 13 листопада провів зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні. В американській столиці посадовець перебуває з робочим візитом у складі української делегації, очолюваної міністеркою економіки Юлією Свириденко.
Про це повідомили у пресслужбі ОП.
У зустрічі також взяли участь заступниця глави Держдепартаменту з політичних питань Вікторія Нуланд і заступник помічника державного секретаря з питань Східної Європи Кріс Сміт.
З боку України були Юлія Свириденко, пані посол у Сполучених Штатах Оксана Маркарова, заступниця глави Мін'юсту Ірина Мудра, радники керівника Офісу президента Дарія Зарівна та Владислав Власюк.
"Кожна наша зустріч є новим свідченням справжнього стратегічного партнерства між нашими країнами. Ми є свідками справді безпрецедентного рівня координації зі США. Лише цього року наші президенти зустрічалися тричі", — зазначив Єрмак.
Від імені Володимира Зеленського керівник ОП висловив вдячність адміністрації Джо Байдена, обом палатам Конгресу та американському народові за безпрецедентну допомогу, яка надається Україні в боротьбі з російською агресією.
"Підтримка й допомога США мають критичне значення для гарантування стабільності в нашій державі та наближення перемоги", — підкреслив посадовець.
Єрмак подякував за направлення Білим домом запиту про фінансування видатків на допомогу Україні та висловив сподівання на його схвалення американськими законодавцями.
Керівник Офісу президента поінформував Ентоні Блінкена про ситуацію на фронті та наголосив, що американська зброя довела свою ефективність на полі бою й допомагає стримувати російського агресора.
Також посадовець розповів про пріоритетні потреби Сил оборони. Окремо було відзначено важливість надання засобів протиповітряної оборони.
"З наближенням зими очікуємо на посилення російського ракетного терору. Тому дуже потребуємо систем ППО, які захистять українські міста, ключові об'єкти критичної інфраструктури, а також маршрути "зернового коридору", — пояснив Єрмак.
Окрім цього, керівник ОП акцентував на важливості якнайшвидшого укладення двосторонньої угоди між Україною та США про безпекові гарантії на виконання Спільної декларації G7, підписаної у Вільнюсі 12 липня.
Під час зустрічі відбувся широкий обмін думками щодо інших питань двостороннього порядку денного, зокрема щодо посилення санкційного тиску на РФ та вироблення механізму спрямування заморожених російських активів на відбудову України. Приділили увагу ситуації на Близькому Сході.
"Ми надзвичайно цінуємо те, що США стоять пліч-о-пліч з Україною в цей вирішальний історичний момент. Майбутні покоління залежать від нашої здатності захистити свободу сьогодні. Тому я певен, що під час цієї зустрічі ми зосередимося на кроках, які допоможуть нам перемогти", — додав посадовець.
Що відомо про допомогу від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.
Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.
2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.
7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.