Уряд та ОП обговорили основні цілі для реформи шкільного харчування

Уряд та ОП обговорили основні цілі для реформи шкільного харчування

Прем'єр, МОН і ОП про реформи шкільного харчування
Харчування для дітей, ілюстративне фото. Фото: Суспільне Кропивницький

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр освіти і науки Оксен Лісовий, заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба та перша леді Олена Зеленська провели нараду щодо реалізації стратегії реформи шкільного харчування на 2023-2027 роки.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Олексій Кулеба зазначив, що на сьогодні майже 5 млн школярів очно і в змішаній формі продовжують навчання. Завдання влади — забезпечити їх здоровою та смачною їжею.

Оксен Лісовий сказав, що цього навчального року Всесвітня продовольча програма ООН розширює свою допомогу на 11 регіонів України. 16 листопада в МОН підпишуть відповідні договори з областями.

Ця програма фінансуватиме 30% щоденних обідів для дітей 1-4 класів Київської, Львівської, Закарпатської, Хмельницької, Тернопільської, Чернігівської, Чернівецької, Черкаської, Миколаївської, Полтавської та Одеської областей. Це області, де велика кількість дітей зі статусом ВПО.

"Наразі близько 650 тисяч дітей, учнів 1-11 класів — це учнівство пільгових категорій. Серед них понад 223 тисяч дітей мають статус ВПО, але харчуванням забезпечені лише 40% із них", — говорить Лісовий.

А щомісяця програма охоплюватиме близько 60 тисяч школярів у понад 420 школах.

Прем'єр Шмигаль назвав 4 стратегічні цілі на найближчі роки:

  • забезпечити фінансовий ресурс, активну участь громад у фінансуванні і допомогу держави у вигляді субвенцій. Зокрема, у держбюджеті на 2024 рік передбачено 1,5 млрд грн на модернізацію шкільних їдалень;
  • відновити харчоблоки з використанням новітніх технологій і принципів системи управління безпечністю харчування;
  • забезпечити громади і школи кадрами для організації харчування. Для цього є вагомими конкурентна зарплата, державне замовлення, підвищення кваліфікації, цифровізація;
  • впровадити якісне меню і стимулювати, щоби діти свідомо обирали корисні для здоров'я продукти.

31 жовтня уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки. Реформа шкільного харчування стартувала у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Того ж року Кабмін ухвалив Постанову про план заходів із реформування системи шкільного харчування.

Затверджена концепція базується на низці нормативно-правових актів, включно з Конституцією України, законом України "Про освіту", Указом Президента "Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі" від 25 травня 2020 року, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" та іншими нормативно-правовими актами.

На початок