В дірках – ганчірки: на Рівненщині відремонтований міст визнали небезпечним

В дірках – ганчірки: на Рівненщині відремонтований міст визнали небезпечним

В дірках – ганчірки: на Рівненщині відремонтований міст визнали небезпечним
Google-maps, фото 2015

Міст через річку Горинь на дорозі національного значення Городище – Рівне – Старокостянтинів, який ремонтували впродовж двох років, визнали небезпечним. Але для транспорту споруду не закриватимуть, – повідомили в службі автодоріг області. Найближчим часом міст планують почати латати, щоб ним і далі можна було користуватись, поки тривають "розбірки з підрядником".

Міст у Ремчицях Сарненського району перебуває у жахливому експлуатаційному стані, через це 7-го вересня провели комісійне обстеження споруди, – повідомив Суспільному речник Служби автомобільних доріг області Дмитро Леонтіюк.

"Це підкріплено відповідним актом, який зафіксував, що подальша безпечна експлуатація цієї штучної споруди не вбачається можливою. На підставі цього акту підрядна організація "Рівненський облавтодор" отримала від нас завдання на проведення тимчасових робіт, щоб привести цей міст хоча би до стану можливості безпечної його експлуатації, – сказав Дмитро Леонтіюк.

На мосту мають залатати деформаційні шви, забрати зайвий метал та арматуру. На період цих тимчасових аварійних робіт міст для проїзду не закриватимуть, –запевнили в САД.

Роботи планують почати вже цього тижня, вони обійдуться Службі в кілька сотень тисяч гривень.

"Максимально швидко міст буде зроблений безпечним, щоб як мінімум ніхто колеса собі не різав і не було таких дірок, які зараз ганчірками закриті. Паралельно ведеться судово-претензійна робота з підрядником. Юридична процедура триває, щоб змусити їх це зробити чи відкрити нам можливість оголосити тендер на те, щоб уже нормально зробити цей міст", – повідомив речник САД.

У Службі автодоріг уточнили, що на об'єкті вже завершилися дослідження в рамках будівельної експертизи, яку САД замовляла у столичних експертів. Але офіційних висновків аудиту і експертизи вони ще не отримали.

Суспільне звернулось також у відділ безпеки дорожнього руху патрульної поліції області. Там ситуацію з мостом у Ремчицях пообіцяли прокоментувати згодом.

Що відомо

  • Міст через річку Горинь на дорозі національного значення Городище – Рівне – Старокостянтинів ремонтували з 2018 року. Спершу роботи виконував один підрядник – ТОВ" Олександрія Кепітал", а в кінці 2019-го договір на 14 мільйонів гривень уклали з ТОВ "ЄВРО ПЛЮС БУД". Про те, що він вже руйнується, Суспільне повідомляло 15 липня. Фірма ж давала гарантію на виконані роботи – 5 років, так прописано у договорі.
  • Раніше у Службі автодоріг повідомляли, що об'єкт проблемний і до підрядника мають зауваження. Тож будівельна експертиза об'єкту мала встановити обсяг виконаних робіт підрядником і провести документальний аудит. На об'єкті мають проблеми з деформаційним швом і частиною бар'єрного огородження мосту.
  • Інженера Служби автодоріг області звинувачують у недбалості, тому що шляховик нібито без належної перевірки погодив завищені обсяги ремонту переправи в селі Ремчиці, – повідомляли у прокуратурі. Збитки оцінили в 1,9 мільйона гривень. Справу розглядатиме Рівненський міський суд.
  • Через ремонт мосту також перевіряють службових осіб двох підприємств, які виконували роботи та інших шляховиків-посадовців.

Вибір редакції

На початок