На Полтавщині показали знахідку доби залізного віку

На Полтавщині показали знахідку доби залізного віку

На Полтавщині показали знахідку доби залізного віку Історико-культурний заповідник "Більськ"

Бронзову стулку форми для відливання наконечників стріл презентував онлайн історико-культурний заповідник "Більськ". На цю знахідку археологи натрапили на території колишнього Більського городища, повідомляють у заповіднику.

Ця стулку слугувала для відливання трилопатевих наконечників стріл. Вістря такого типу були поширені у 5 столітті до нашої ери. Цей артефакт виявили випадково. Знайшли його археологи на розореному зольникуЗо́льник (курган-зольник, горб-зольник, зольний горб) — особливий тип археологічних пам'яток. Зольники являють собою курганоподібні насипи із золи (часто з відходами господарства, кістками тварин) на місці давніх поселень, у городищах., що розташований біля західного укріплення Більського городища. Як повідомляють у заповіднику, ця знахідка підтверджує виробництво різноманітних ливарних виробів безпосередньо на території городища.

Нині знахідка відреставрована та зберігається у фондах історико-культурного заповідника "Більськ".

Більське городище – історична пам’ятка доби скіфського часу. Городище розташоване на Полтавщині у районі села Більськ. Городище є найбільшим укріпленням скіфського часу у Східній Європі. У давнину воно являло собою типове укріплене поселення. Складалося з трьох укріплень (Куземенське, Західне Більське і Східне Більське укріплення). Останні були об'єднані однією фортечною стіною (Велике Більське городище).

Що відомо

  • 17 серпня історико-культурний заповідник "Більськ" презентував у соцмережах бронзове дзеркало "пелопоннеського" типу;
  • 7 червня – стулку давньоруського хреста-енколпіона;
  • 25 травня показав чорнолакову аттичну солонку;
  • 17 квітня відбулася презентація золотих бляшок-пластинок із зображенням Діоніса;
  • 10 квітня – глиняної корчаги.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди