У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”

У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”

У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”

7 вересня у Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”. Близько двохсот гірників, членів їхніх родин, профспілковців та підприємців зібралися на площі поряд з міськрадою, біля пам’ятника Козаку Рогу.

Нагадаємо, п’ятий день під землею страйкують 30 шахтарів. Люди вимагають підвищити зарплату, виконати усі умови, передбачені у колективному договорі, поліпшити умови праці, повернути пільговий стаж та змінити менеджмент підприємства. Адміністрація залізорудного комбінату на вимоги шахтарів не погоджується, на перемовини з мітингувальниками не йде.

У Кривому Розі триває підземний страйк: 30 гірників шахти “Жовтнева” п’яту добу залишаються на глибині понад 1200 метрів і не мають наміру підніматись, доки їхні вимоги не почують. Сьогодні шахтарів підтримали автопробігом – колона з майже 50-ти автівок виїхала від адмінбудівлі Криворізького залізорудного комбінату до площі біля Козака Рога, де відбувся мітинг. Валерія шосту добу не бачила свого чоловіка. Він разом з іншими страйкує під землею. Починав з прохідника, має 19 років шахтарського стажу. Дуже хвилюється за його здоров’я, каже жінка. Доставку їжі, води та необхідних речей страйкарям організували місцеві організації Незалежної профспілки гірників та “Ліги підприємців Кривого Рогу”.

"У них, як нам кажуть, є їжа, є все. Але там дуже душно, підвищена вологість. Хлопці мокрі, їм спускали чистий сухий одяг. Медикаменти є, воду спускають. Світла вони не бачать. Спускався до них директор шахти, казав, навіть ще хтось спускався з представників влади. На даний момент, так як вони досі там, ніякого толкового діалогу у них не було", – говорить Валерія – дружина шахтаря, який страйкує у шахті “Жовтнева”.

Своїх імен протестувальники називати не хочуть, люди кажуть, на них тисне керівництво. Задля безпеки на шахті працюють тільки водовідлив і вентиляція. До них спускався керівник підприємства Сергій Новак, гірники передали йому свої вимоги, але, каже один із страйкарів, розмови не вийшло.

У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”

"На даний момент нічого не змінилося. – Тобто результату немає ніякого? – Ніякого. Все це викладено у листі і передано Новаку. Все."

Щоб підтримати підземний протест колег, гірники та профспілки чотирьох шахт – “Жовтневої”, “Тернівської”, “Родіни”, “Гвардійської” – впродовж трьох днів мітингували під стінами адміністрації “Криворізького залізорудного комбінату”.

"Ви ж бачите, що робиться. Індексації зарплат немає. Замахуються знять шкідливий стаж. Його дарма не давали ж?" – Говорить працівник шахти “Родіна”.

Також мітингувальники звернулися до міськради Кривого Рогу. Юрій Вілкул пообіцяв зібрати позачергову сесію і внести на розгляд депутатів звернення з вимогами мітингувальників. Якщо депутатська більшість підтримає звернення, його відправлять до Офісу президента, Кабміну та власникам “Криворізького залізорудного комбінату”. Ми намагаємося отримати коментар від керівнцтва комбінату, на відповідь чекаємо.

Разом із шахтарями у Кривому Розі мітингували і підприємці, окрім підтримки страйкарів шахти «Жовтневої», вимагали скасувати закони №128, 129. згідно з якими підприємці мають встановлювати касові апарати, розповів голова криворізької ГО “Ліга підприємців Кривого Рогу” Валерія Бондаря. Також говорить, мітингарі хочуть зібрати команду активістів на всеукраїнський мітинг під стінами Верховної Ради , який пройде 15 вересня.

У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”
Разом із шахтарями у Кривому Розі мітингували і підприємці.

"Вчора держава притискала права підприємців, сьогодні – шахтарів і гірників, зрештою, страждає уся країна. При веденні обліку необхідно вбивати на товари коди, не усі додатки спроможні це робити. Крім того, додатки, зокрема, “Дія”, обмежені у кількості товарів, які можна туди внести. Законодавство країни і податкова база не відповідає тим законам, які приймає наша держава", – говорить Валерій Бондар –голова криворізької ГО “Ліга підприємців Кривого Рогу”.

"Я підприємець, але підтримую також і гірників. Нам усім потрібно об’єднатися. Хочемо, щоб нас почули і дали достойно працювати і жити. Я зараз працюю на ринку, взимку касовий апарат не витримуватиме. Щоб утримувати касовий апарат, потрібно платити. Немає в нас таких оборотів великих", – говорить Тетяна Боровик – підприємиця, учасниця мітингу.

У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”
У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”.

Читайте також

Протест гірників у Кривому Розі: одні не виходять із забою, інші – мітингують під адміністрацією

Гірники шахти "Надія" ідуть пішою ходою до Львівської облдержадміністрації

На початок