Водосховище на Волині зарибнили коропом і білим амуром за кошти місцевого бюджету

Водосховище на Волині зарибнили коропом і білим амуром за кошти місцевого бюджету

Риба і риболовля в Ковелі на Волині
Зариблення водосховища в Ковелі, листопад 2023 року. Фото: Ковельська міська рада

У Ковельське водосховище на Волині випустили майже пів тонни риби цінних видів — коропів і білих амурів — задля відновлення гідрологічного режиму річки Турія.

Як розповіла Суспільному телефоном головна спеціалістка відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Ковельради Оксана Козакевич, у водойму випустили дворічну рибу, вагою орієнтовно 200 грамів.

Водосховище на Волині зарибнили кором і білим амуром за кошти місцевого бюджету
Риба, котру випустили у водойму. Фото: Ковельська міська рада

На штучне зариблення виділили 48 990 гривень за "Програмою охорони навколишньо-природного середовища в Ковельській територіальній громаді на 2023 рік". Зі слів посадовиці, такий природоохоронний захід проводять раз на рік, а саме восени.

Водосховище на Волині зарибнили кором і білим амуром за кошти місцевого бюджету
Зариблення водойми в Ковелі. Фото: Ковельська міська рада

У Ковельській міськраді додали, що до екологічної ініціативи також долучився місцевий житель і благодійник, на підприємстві якого виростили зарибок. Для штучного зариблення він передав 55 кілограмів молодих рибин. Місцевих жителів просять утриматися від вилову, аби риба за рік підросла та розмножилася.

Довідково: Штучне зариблення є одним із способів вирішити проблему погіршення стану природного відтворення водних живих ресурсів. Рослиноїдні види риб забезпечать проведення природної меліорації річки, зменшать відсоток її заростання.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок