Опалювальний сезон в Ізюмі: скільки будинків буде з теплом

Опалювальний сезон в Ізюмі: скільки будинків буде з теплом

Тепло в Ізюмі цьогоріч забезпечуватимуть газові котельні, що вцілілі під час окупації та відремонтовані після неї, а також 10 нових пелетних котелень. Всі котельні планують запустити після 13 листопада.

Про це Суспільне Харків розповів заступник Ізюмського міського голови Михайло Іщук.

У 2023 році тепло вдасться подати до близько 140 будинків — це на третину більше, ніж торік, каже Іщук.

"Були розмерзлі системи опалення, як у будинках, так і у тепломережі. На сьогодні ми зробили ремонт і запускаємо ці котельні. Нема робочої сили. Заповнені комунальні підприємства максимум на 50%. Тобто нам також потрібна допомога в спеціалістах для запуску цих систем", — розказує заступник мера.

будинки ізюм
Зруйновані будинки в Ізюмі, листопад 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За його словами, ще пів сотні будинків в Ізюмі, які пошкоджені обстрілами, цього року під'єднати до централізованого теплопостачання не вдасться: "У міському бюджеті коштів на відбудову цих будинків немає. Минулого року ми відбудували дев'ять будинків — це капітальний ремонт. Цьогоріч тільки шість".

опалення в ізюмі
Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

У квітні 2022 року обстріли зруйнували котельню, яка опалювала чверть міста: вона не підлягає відновленню, розказує начальник Ізюмських тепломереж Володимир Золотарьов.

володимир золотарьов
Володимир Золотарьов. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Навіть не знаю, чим по ній ударили. Чи то авіаудар, чи то постійні обстріли ракетами, "Градами". Єдине, що встояло, — це труба. Ми мережеву помпа дорогу, яка 800 тисяч гривень коштувала, зняли звідси й встановили на таку ж котельню, аналогічну", — каже Золотарьов.

опалення ізюм
Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Зруйновану централізовану котельню замінять десять модульних, придбаних коштом обласного бюджету, їхня загальна вартість — 60 мільйонів гривень, говорить начальник тепломереж.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок