Перейти до основного змісту
На кордоні України та Польщі заблоковано понад 20 тисяч машин — Мінінфраструктури

На кордоні України та Польщі заблоковано понад 20 тисяч машин — Мінінфраструктури

На кордоні України та Польщі заблоковано понад 20 тисяч машин — Мінінфраструктури
. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Фото: Bloomberg / Getty Images

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков обговорив зі своїм польським колегою Анджеєм Адамчиком блокування кордону протестувальниками у Польщі.

Про це повідомили у пресслужбі Мінінфраструктури.

Як зазначається, заблокованими з обох сторін є понад 20 тисяч транспортних засобів. Збитків зазнає економіка не лише України чи Польщі, а й інших держав, які не можуть перевозити товари та порушують свої договірні зобов'язання.

"Україна з повагою ставиться до права на протест та готова до конструктивного діалогу для вирішення ситуації", — вказали у відомстві.

Водночас підкреслили, що блокування кордону польськими протестувальниками порушує логістичні шляхи, що вже впливає як на економіку України, так і Європейського союзу.

"Ключове — жодні зміни чи скасування Угоди про лібералізацію не обговорюється", — наголосили у Мінінфраструктури.

У відомстві додали, що готові допомогти польським колегам вирішити ситуацію із блокування кордону, надати всі відповідні роз'яснення та провести зустрічі за потреби.

Що відомо про страйк польських перевізників

  • 6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".
  • Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади руху вантажівок долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, щоб повернули дозволи на комерційні перевезення для України.
  • Учасники блокади заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.
  • Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Що означає "транспортний безвіз"

14 червня 2022 року Україна погодила з делегацією Єврокомісії спеціальну угоду про лібералізацію автомобільних перевезень, відому як "транспортний безвіз", яка покликана розв'язувати проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення. Із приєднанням до міжнародних митних конвенцій та запуском відповідних законодавчих змін Україна мала виконати 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що після підписання угоди про "транспортний безвіз"дозволи на міжнародні перевезення країнами ЄС будуть не потрібні. Дозволи будуть лише у тих країнах, які не входять до складу ЄС.

Президент України Володимир Зеленський 16 вересня своїм указом затвердив угоду між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

16 березня Україна та ЄС ще на рік продовжили дію "транспортного безвізу".

Топ дня
Вибір редакції
На початок