Не за пропискою. Як змінити свою виборчу адресу, щоб проголосувати 25 жовтня

Не за пропискою. Як змінити свою виборчу адресу, щоб проголосувати 25 жовтня

Ексклюзивно
Не за пропискою. Як змінити свою виборчу адресу, щоб проголосувати 25 жовтня УНІАН / Андрій Марієнко

Цього року українці вперше можуть змінювати місце голосування на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Аби проголосувати за місцем проживання, а не реєстрації, виборчу адресу потрібно встигнути змінити до 10 вересня. Станом на 7 вересня вже близько 30 тисяч виборців по всій країні змінили виборчу адресу. Як це зробити, в ефірі "Українського радіо" розповіла очільниця правління громадської організації "Опора" Ольга Айвазовська.

"Зміна виборчої адреси доступна всім, проте варто зважати на регіональну специфіку в умовах пандемії коронавірусу. В окремих регіонах у зв’язку з карантином введені обмеження, наприклад, на особисте звернення для того, щоб громадяни не приходили фізично та не створювали зайвих скупчень людей", — розповіла Ольга Айвазовська.

Як зауважила експертка, також існує можливість звернутися за зміною адреси онлайн через сайт Державного реєстру виборців, якщо у вас є електронний підпис. Айвазовська додала, що станом на 7 вересня менш як 30 тисяч виборців по всій країні змінили виборчу адресу.

"Якщо ви проживаєте не за місцем реєстрації, є членом територіальної громади де-факто, але в паспорті стоїть штамп якоїсь іншої громади, ви можете ще протягом двох днів фізично або онлайн звернутися до відділу ведення з заявою щодо зміни виборчої адреси. Зміна відбудеться на постійній основі, тобто після дня голосування виборча адреса не повернеться до старого зразка, який дорівнює адресі реєстрації. Вона придумана саме для тих громадян, які відчувають себе політично членами окремої громади, але залишається з тих чи інших причин адреса реєстрації іншої території", — пояснила Айвазовська.

Вона зауважила, що повторно за зміною виборчої адреси особа не зможе звернутися раніше, ніж за рік після першого звернення.

Якщо у вас немає ЕЦП і ви користуєтесь додатком Приват24, вам треба здійснити кілька кроків для отримання електронного цифрового підпису (ЕЦП):

  1. Зайти у вкладку "Всі послуги" та вибрати "Бізнес", де обрати "Завантажити електронний сертифікат".
  2. Підтвердити дані та завантажити ЕЦП собі на комп’ютер, адже він буде необхідний вам для верифікації на сайті Державного реєстру виборців.

Якщо ж ЕЦП у вас вже є, ви одразу переходите на сайт Державного реєстру виборців та заходите в особистий кабінет.

  1. Необхідно обрати вкладку "Заяви, запити" та авторизуватись за допомогою електронного цифрового підпису.
  2. Підтвердити свої ідентифікаційні дані.
  3. Обрати "Звернення щодо зміни виборчої адреси", після чого створити відповідну заяву, обравши вид "Щодо зміни виборчої адреси".
  4. Обрати опцію "Фактичне проживання" та ввести вашу фактичну адресу, далі натиснути "подати заявку" та підписати її своїм ЕЦП.

Ви отримаєте два листи від відділу ведення Державного реєстру виборців: один про те, що ви подали заявку про зміну виборчої адреси, а другий (протягом доби-двох) — про те, що вона змінена. Всі деталі щодо виборчої дільниці будуть у другому листі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди