Звання "Герой України": рідні загиблого військового з Вінниччини просять підтримати петицію

Звання "Герой України": рідні загиблого військового з Вінниччини просять підтримати петицію

Звання "Герой України": рідні загиблого військового з Вінниччини просять підтримати петицію
Юрій Зозуля. Фото з відкритих джерел

На офіційному інтернет-представництві президента України у розділі електронні петиції зареєстрували звернення про надання звання Героя України посмертно військовому з Вінниччини Юрію Зозулі. Зареєструвала петицію донька полеглого захисника Наталія Зозуля.

Юрій Зозуля на псевдо "Зулус" був старшим солдатом 110-тої ОМБр імені генерал-хорунжого Марка Безручка в/ч А4007. Мешкав у селі Могилівка Вінницького району.

"Після повномасштабного вторгнення тато поповнив лави тероборони. Йому було не спокійно і він поїхав до Тиврівького військового комісаріату. Там йому сказали чекати дзвінка, але довго він не чекав і 2 березня знову поїхав та отримав повістку. На мої слова: "Тату, не йди там ж страшна війна". Він відповів: "Я не хочу щоб війна прийшла до нас в будинок, бо тоді я не зможу вже нічого зробити, я повинен бути там, бо це мій обов'язкок як чоловіка — захищати свою родину та країну від ворога", — згадує донька оборонця.

Юрій Зозуля брав участь у боях за Авдіївку Донецької області. За весь час військової служби не мав відпустки. 18 грудня 2022 року її отримав, але скористатися не встиг. 17 грудня 2022 року в населеному пункті Веселе Покровського району, що на Донеччині, отримав відкрите поранення голови й загинув. В нього залишились батьки, сестра, дружина, син та донечка.

"Побратими відзначають, що "Зулус" за час несення служби зарекомендував себе хоробрим воїном. При вирішенні службових задач проявляв наполегливість та принциповість, за що користувався авторитетом та повагою у колективі та у командуванні військової частини", — написала Наталія Зозуля.

Наразі петиція отримала 20 тисяч голосів із 25 тисяч необхідних для розгляду. Підписати звернення можна тут.

На початок