Через війну пошкоджені понад 3,4 тисячі закладів освіти

Через війну пошкоджені понад 3,4 тисячі закладів освіти

Удари РФ пошкодили більш як 3400 українських закладів освіти
Наслідки ударів РФ по будівлі коледжу в Основ'янському районі Харкова, 3 листопада 2023 року. Наслідки ударів РФ по будівлі коледжу в Основ'янському районі Харкова. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко поінформував, що з початку вторгнення Росії в Україну та російських обстрілів пошкоджень зазнали понад 3400 закладів освіти, а 353 — повністю зруйновані.

Про це Вітренко розповів на конференції в "Медіацентрі Україна — Укрінформ".

За словами посадовця МОН, відбудова закладів відбувається там, де це можливо. Школи й виші відновлюють із допомогою партнерів, зокрема іноземних. Так відбудовано багато шкіл у Київській області та в інших регіонах.

Також Вітренко говорив про забезпечення укриттями у закладах освіти. Півтора року тому, у травні 2022-го, лише 15% закладів освіти в Україні мали найпростіші укриття.

"На сьогодні у 80% шкіл обладнані різного типу укриття, починаючи від найпростіших і закінчуючи протирадіаційними. Найкраща ситуація у закладах професійно-технічної освіти — там 96% закладів обладнано. Університети — близько 86%, коледжі, заклади фахової передвищої освіти — на 90%", — каже Андрій Вітренко.

А найгірша ситуація в дитсадках — більшість не придатна для облаштування укриття, зауважує заступник міністра.

Пошкоджені об'єкти цивільної інфраструктури в Україні

9 вересня омбудсман Дмитро Лубінець зазначав, що з початку вторгнення через обстріли Росії в Україні близько 400 закладів освіти повністю знищені, понад 3 тисячі — пошкоджені.

7 листопада Міністерство охорони здоров'я писало, що за 20 місяців повномасштабної війни Росія пошкодила 1468 об’єктів медичних закладів, ще 193 було повністю зруйновано.

31 серпня Міністерство культури та інформаційної політики писало, що станом на 29 серпня 2023 року збитків зазнали 1624 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 591 об’єкт – повністю зруйновано.зруйнований.

А до 25 вересня 2023 року було зруйновано або пошкоджено 835 об’єктів культурної спадщини.

На початок