Без відпустки та вихідних за майже два роки війни. Лікар-анестезіолог розповів про роботу під час окупації Херсона

Без відпустки та вихідних за майже два роки війни. Лікар-анестезіолог розповів про роботу під час окупації Херсона

Ексклюзивно

10 днів відпустки за майже два роки повномасштабної війни. Так працює завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Херсонської міської лікарні Андрій Сис. На відпочинок та вихідні не було часу, адже з початку повномасштабного вторгнення у відділенні лишились працювати троє з п’яти лікарів.

Андрій Сис працює 12 років працює у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Прийшов сюди, після закінчення вишу у 2011 році. Його найдовша зміна розпочалась 24 лютого 2022 року.

"З повномасштабного вторгнення, з початку великої війни ми працювали без відпустки, тому що з п'яти лікарів нас залишилося троє. Навантаження було велике. Для відпустки не було часу. 24 числа ми всі приїхали на роботу. 25-го, коли місто було пусте, ми теж їхали на роботу. Потім чергували по дві, по три доби. Тому що в перші тижні це було небезпечно — пересуватися по місту. Але ми їхали на роботу, виконували свої обов’язки", — згадує лікар.

Херсон лікар анестезіолог Андрій Сис
Херсон. Лікар-анестезіолог Андрій Сис у палаті інтенсивної терапії, 6 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Андрій Сис говорить, працювати під час тимчасової окупації Херсона було важко. Не вистачало ліків та крові.

"Під час окупації, коли ми працювали, у нас були проблеми із препаратами крові і взагалі з медикаментами. Тому що окупанти не пропускали допомогу від нашої держави (від України), а своїх медикаментів вони не привозили", — розповів медик.

У відділенні, під час окупації Херсона, вони надавали допомогу трьом пораненим українським військовим.

"Ми допомагали, особливо під час перших днів. Пораненим з Бузкового парку, де тероборона була наша розстріляна, надавали допомогу. Це було небезпечно, але це наша робота. Ми їх зайвий раз не показували. Бувало потім і діагнози міняли", — сказав Андрій Сис.

Херсон лікар анестезіолог Андрій Сис
Херсон. Лікар Андрій Сис спілкується з медсестрою, 6 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Співпрацювати з окупаційною владою завідувач відділення анестезіології відмовився.

"Вони пропонували з ними їхати на лівий берег там працювати. З нашого відділення з ними ніхто туди не поїхав. Тільки декілька людей з нашої лікарні. Я — українець, я вірний Україні", — говорить лікар.

Він розповідає, попри небезпеку, виїжджати до іншого міста не буде, адже херсонці потребують щоденної допомоги.

"Ми надаємо допомогу абсолютно усьому профілю хвороб, в тому числі і поранених. Зараз, слава богу, трошки менше поранених, ніж раніше. Ми надаємо допомогу і пораненим, і пологовий у нас є. Тобто ми в кесаревих розтинах знеболення проводимо, і хірургічним, і травматологічним хворим. Зараз у більшості випадків травматологія працює інтенсивно. У нас функціонує центр діабетичної стопи, де люди з цукровим діабетом лікуються. Також хірургічний профіль", — розповів Андрій Сис.

Кілька тижнів тому, він вперше з часів повномасштабного вторгнення 10 днів був у відпустці та зміг провідати батьків.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок