На Хмельниччині обласна ТВК не спромоглася сформувати виборчі округи

На Хмельниччині обласна ТВК не спромоглася сформувати виборчі округи

На Хмельниччині обласна ТВК не спромоглася сформувати виборчі округи Фото: громадянська мережа "ОПОРА"

Через відсутність кворуму на засіданні Хмельницька обласна ТВК не затвердила перелік округів з виборів депутатів Хмельницької обласної ради. Тепер це може зробити Центральна виборча комісія. Вона ж може розпустити Хмельницьку обласну ТВК.

Про це повідомляє координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

За його словами, Хмельницькій обласній ТВК не вдалося затвердити перелік територіальних виборчих округів з виборів депутатів обласної ради. Невдалими виявилися обидві спроби членів комісії дійти згоди.

«Перше засідання ТВК 6 вересня розпочалося о 13 годині. Комісія розглянула кілька питань і оголосила перерву до 18 години. Безпосередньо до питання утворення округів перейшли вже після перерви. Тоді голова комісії Віталій Афадєєв (від партії «Голос») не допустив до голосування напрацювання робочої групи ТВК з утворення виборчих округів. Головний аргумент проти – документ не було оформлено належним чином, в проєкт постанови. Натомість голосували за три інші проєкти постанов з утворення округів для виборів депутатів обласної ради. Утім жоден не набрав необхідної кількості голосів. Після цього голова комісії закрив засідання й залишив приміщення ТВК, не призначивши часу наступного засідання», - розповідає Андрій Попик.

За словами координатора ОПОРИ Андрія Попика, письмову вимогу від семи членів комісії про скликання засідання о 21 годині голові ТВК передавали вже на вулиці, в присутності журналістів з телекамерами.

«Попри те, що Віталій Афадєєв ознайомився з вимогою, на засідання він не з’явився, а з ним і його заступник Олександр Нартовський (партія «Слуга народу»), секретар комісії Ірина Прокопець («Солідарність жінок України») і ще четверо членів комісії: Валерія Брильова («Слуга народу»), Алла Вінскевич («Рідне Закарпаття»), Альона Перепелиця («Голос»), Майя Дудник («Порядок»). Керівний склад комісії на телефонні дзвінки не відповідав. На думку члена комісії Костянтина Рааца («За майбутнє»), такі дії голови комісії і окремих членів ТВК можна розцінювати як саботаж та намагання зірвати вибори», - продовжує Андрій Попик.

За його словами, зібравшись на 21 годину, 11 членів комісії обрали головуючого і зробили перерву, з надією, що керівництво повернеться. Однак ні голови, ні членів комісії, так і не дочекалися. А через певний час «зникли» і до півночі не повернулися ще двоє членів комісії: Любов Виноградова (партія «Єдиний Кривий Ріг») та Марина Олійник (партія «Всеукраїнський народний союз»). Тож через відсутність кворуму (залишилось лише 9 членів з 18) рішення про затвердження округів з виборів депутатів Хмельницької обласної ради в терміни, визначені законодавством, не прийняли.

«Поки не можна сказати, що вибори на Хмельниччині зірвані, але це вже прецендент. Адже вже відсьогодні могла стартувати виборча кампанія, могли б проводитися висування та реєстрація кандидатів. Виборчий процес розпланований по днях, зараз на Хмельниччині календарного плану проведення виборів не дотрималися. Думаю, слово буде за Центральною виборчою комісією, можливо вона прийме рішення про утворення округів у Хмельницькій області. Можливо вона розпустить цю комісію і буде обрано нову комісію. Зараз це питання має вирішуватися рівнем вище – саме ЦВК буде приймати рішення, що у цій ситуації робити далі. А можливо і обласна ТВК знайде якийсь консенсус, збереться сьогодні на засідання і проголосує за створення виборчих округів на Хмельниччині. Хоч і з запізненням, але таке рішення буде правомочним», - резюмує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди