На Рівненщині у Старому Селі відкрили власну комунальну пекарню. Це зробили, аби мати і собі, і сусідам свіжий хліб і не чекати, доки його привезуть із райцентру. За словами очільника ОТГ, у відкриття вклали гроші громади, а далі заклад зароблятиме на себе сам.
Де це
Старе Село – за 204 кілометри трасою від Рівного і за 10 кілометрів від білоруського кордону. Населений пункт вважається одній із найбагатодітніших в області і рекордсменом в Україні за народжуваністю.

А ще це село нерідко згадують у кримінальних новинах: то через бурштин або щось інше конфліктують і навіть беруть у заручники непроханих гостей, то замовне вбивство сталось.
Чому тут з'явилась пекарня
Комунальну пекарню відкрили для того, щоб забезпечити 12-х своїх жителів роботою, а ще – мати свіжий хліб, – розповів Суспільному голова ОТГ Михайло Ковальчук.
Найближча до Старосільської ОТГ пекарня знаходиться за 70 кілометрів – у райцентрі Рокитне.
Чого це вартувало
Щоб відкрити пекарню, треба було зробити капітальний ремонт та переобладнати приміщення у 250 квадратних метрів – йдеться про колишній санітарно-пропускний пункт на ферму.

Аби закупити та встановити все необхідне устаткування для пекарні та магазину, з місцевого бюджету витратили трохи більше 2-х мільйонів гривень. Роботи тривали понад пів року. Придбали й машину, щоб розвозити хліб. Далі пекарня має заробляти сама на себе.

на відкриття 4-го вересня з'їхались чиновники різних рівнів
Що і куди продають
Асортимент новоспеченої пекарні поки невеликий, розповів керівник громади – це чорний та білий хліб і 12 різновидів булочок. Хлібини продають в одну ціну – 14 гривень, а от булочки ледь не втричі дешевші – 5 гривень за штуку.

Нині пекарня забезпечує хлібом шкільні їдальні та Старосільську ОТГ, також постачає паляниці й у сусідні села Березове, Глинне, Познань, – розповідає голова ОТГ Михайло Кузьмич.

Може буде й не тільки пекарня
Якщо Старосільський хліб буде користуватись попитом – не виключено, що збільшиться й кількість робочих місць. Також в планах на майбутнє, каже голова громади, відкрити комунальні ковбасний цех та пункт переробки ягід.
В пресслужбі обласної ради Суспільному розповіли, що їм невідомі подібні випадки, коли б сільська громада вклала гроші у власну пекарню.
Автори: Марія Коваль, Іван Марчук