Державний секретар США Ентоні Блінкен приїхав із неоголошеним візитом до Іраку, де провів переговори з прем'єр-міністром країни Мохаммедом аль-Судані.
Про це йдеться на сайті держсекретаря.
Блінкен заявив, що необхідно продовжувати зусилля щодо організації "гуманітарних пауз" у військових діях в Секторі Гази, щоб дозволити більшій кількості мирних жителів виїхати звідти. Він також зазначив, що усі лідери країн Близького Сходу, з якими він розмовляв у ході свого турне, вітали цю ідею.
"Я думаю, немає жодних сумнівів у тому, що подібні ініціативи вітаються всіма", — сказав він.
Гуманітарна пауза в бойових діях — це не те саме, що припинення вогню: паузи коротші і призначені виключно для гуманітарних потреб, а не є частиною тривалішого політичного процесу.
"Це дуже важлива і невідкладна робота американської дипломатії. Вашингтон хоче запобігти розповсюдженню конфлікту на весь регіон", — сказав держсекретар.
Наступною країною турне Ентоні Блінкена регіоном стала Туреччина.
Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль
Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАСу вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.
Світові лідери засудили атаку ХАМАСу на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні. Ізраїльський уряд 8 жовтня запровадив воєнний стан в країні.
27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.
Речник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі 5 листопада заявив, що ізраїльські війська повністю оточили місто Газа та розділили анклав на дві частини. Водночас він додав, що ЦАХАЛ дозволить цивільним залишити північ Гази та прямувати на південь.