Світовий наркотрафік під час пандемії суттєво зріс — Європол

Світовий наркотрафік під час пандемії суттєво зріс — Європол

Світовий наркотрафік під час пандемії суттєво зріс — Європол
AP

У ЄврополіПравоохоронне агентство Європейського Союзу, яке збирає інформацію щодо кримінальних злочинів заявили, що незаконна торгівля наркотиками під час пандемії коронавірусу різко зросла, а через обмеження авіасполучення контрабандисти почали використовувати переважно морські шляхи.

Про це повідомляє суспільне радіомовлення Австрії із посиланням на стратегічного аналітика з незаконного обігу наркотиків Європолу Сашу Штруппа. За його словами, перевезення кокаїну з Південної Америки до Європи сягнуло "рекордних обсягів".

"Коронавірус не мав жодного впливу на контрабанду морськими шляхами", – зазначив Штрупп.

Попри те, що оцінити обсяги наркотрафіку складно, правоохоронці спостерігають явні ознаки зростання кількості вилучених наркотиків. Зокрема, у порту Роттердама в Нідерландах у першій половині 2020 року вилучили понад 25 000 кілограмів кокаїну, що більш ніж удвічі перевищує такий показник за аналогічний період минулого року.

Крім того, у селі на північному сході Нідерландів поліція виявила ​​найбільшу на сьогодні лабораторію з виробництва кокаїну у країні, яка обробляла до 200 кілограмів сировини на день. Також правоохоронці повідомили про значне збільшення обсягу вилучених наркотиків з бельгійського порту Антверпен.

Митні слідчі звернули увагу на рекордну кількість обсягів наркотрафіку ще у 2019 році: загалом правоохоронці вилучили 34 000 кілограмів кокаїну, що майже вдвічі більше, ніж у 2018 році.

За даними Європолу, велика частина кокаїну потрапляє в Європу з Південної Америки через Нідерланди, Бельгію та Іспанію. При цьому для контрабанди наркотиків злочинні угруповання переважно використовують море. Зокрема, кокаїн здебільшого ховають у контейнерах між іншими товарами – від початку кризи все частіше між медичним обладнанням та продуктами. При цьому, за даними Європолу, контрабанда повітрям повністю припинилася через обмеження на поїздки.

Що відомо

  • У Франції вводять національні штрафи за куріння марихуани.
  • Поліція Франції, Нідерландів і Англії провела найбільшу в історії операцію проти організованої злочинності, вилучивши тонни наркотиків.
  • У червні співробітники французької митниці у департаменті Ду затримали катафалк, повний марихуани.

На початок