Ізраїль відреагував на відкликання Туреччиною посла

Ізраїль відреагував на відкликання Туреччиною посла

Офiцiйно
Прапор Туреччини
Прапор Туреччини. Фото: Getty Images

У Міністерстві закордонних справ Ізраїлю відреагували на відкликання Туреччиною свого посла, назвавши це, "ще одним кроком турецького президента, який стоїть на боці ХАМАСу".

Про це заявив речник МЗС Ізраїлю Ліор Хаят у соцмережі Х (раніше Twitter).

Він написав, що бойовики ХАМАСу вбили понад 1 400 ізраїльтян і 240 викрали, серед них – немовлята, діти, жінки і літні люди.

"Рішення турецького уряду відкликати свого посла в той час, як Ізраїль перебуває в розпалі війни самооборони, нав'язаної йому терористичною організацією, гіршою за ІДІЛ, є ще одним кроком турецького президента, який стоїть на боці терористичної організації ХАМАС", — написав Хаят.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив 4 листопада, що розриває контакти з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу через дії Ізраїлю в Газі.

Ердоган пояснив, що з ізраїльською стороною розмовляє голова Національної розвідувальної організації Туреччини Ібрагім Калін, який також веде переговори з Палестиною і ХАМАСом.

Туреччина відкликала свого посла в Ізраїлі на знак протесту проти "триваючих бомбардувань обложеного Сектора Гази".

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАСу на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні. Ізраїльський уряд 8 жовтня запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

На початок