У Ізраїлі протестувальники намагаються потрапити до будинку Нетаньяху

У Ізраїлі протестувальники намагаються потрапити до будинку Нетаньяху

ЗМІ
Протести в Ізраїлі
Мітингувальники на вулиці Тель-Авіва 4 листопада 20223 року, Ізраїль. Фото: АР

Тисячі мітингувальників вийшли на вулиці Ізраїлю з вимогою повернути заручників, яких тримають бойовики ХАМАСу. Також вони закликали піти у відставку чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.

Про це пише The Israel Times.

Мітингувальники з прапорами та плакатами зібрались біля резиденції Нетаньяху в Єрусалимі та біля його будинку у Кейсарії. Щоб зупинити мітингувальників залучили поліцію.

Також люди вийшли на Площу Полонених у Тель-Авіву. Вони вимагають від влади Ізраїлю повернення заручників з полону ХАМАСу. Мітингувальники просять керівництво країни погодитися на вимоги про припинення вогню.

Щонайменше 246 людей викрадені бойовиками ХАМАС, які вторглися на південь Ізраїлю 7 жовтня. Переважна більшість з полонених — цивільні, включаючи маленьких дітей і люди похилого віку.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАСу на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні. Ізраїльський уряд 8 жовтня запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

На початок