В Івано-Франківську провели турнір з боксу для дітей

В Івано-Франківську провели турнір з боксу для дітей

В Івано-Франківську провели турнір з боксу для дітей
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі 100 дітей з Івано-Франківщини, Закарпаття та Львівщини взяли участь у турнірі з боксу. Вік спортсменів — 9-12 років.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор школи Мирослав Карабін.

За його словами, для більшості учасників це — перший вихід на ринг. Тож такий турнір – своєрідний іспит після того, що їх навчили тренери, а також тренування для майбутньої участі в інших змаганнях.

"Коли дитина йде в перший клас, її навчають читати, писати. Це — важливо. Так само і в боксі, ми виховуємо їх сильними людьми, які думають. Бо у боксі виграє той, хто думає, як нанести та не пропустити удар. І найголовніше — нам потрібні здорові діти. Хай дитина краще буде в залі. Ми не говоримо, що вона буде чемпіоном, ми не знаємо, як складеться, але вона не матиме шкідливих звичок. Нам потрібні здорові діти, і війна сьогодні показала, що поважають сильну націю", — каже Мирослав Карабін.

Турнір з боксу у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Тренер дитячо-юнацької спортивної школи зі Львова Роман Семенишин розповідає, що привіз на турнір 15 дітей 2012-2015 років народження. Більшість з них вперше беруть участь у змаганнях.

"Такі турніри рідко проводять, бо офіційно у змаганнях можна брати участь боксерам з 12 років. На таких заходах вони набираються досвіду, щоб бути готовими боротися на рингу. Я налаштовував дітей, що це вже не просто вони в залі тренуються, а беруть участь у змаганнях, що треба проявляти свій характер, показувати, що ти сильний, швидкий, розумний", — розповідає Роман Семенишин.

11-річний Захар Пронюк зі Львова
Боксер зі Львова Захар Пронюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

11-річний Захар Пронюк зі Львова займається боксом півтора року. Хлопець розповідає, що перед змаганнями багато тренувався, аби гідно себе представити.

"Мені брат порекомендував зайнятися боксом і мені сподобалося. Тепер я хочу стати професійним боксером. Я хочу виграти олімпіаду і стати абсолютним чемпіоном", — говорить Захар Пронюк.

Тренер з боксу спортивного клубу у Кутах Косівського району Сергій Цикаляк
Тренер з боксу Сергій Цикаляк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Шестеро учасників приїхали на змагання із Кутів Косівського району, розповідає тренер з боксу місцевого спортивного клубу Сергій Цикаляк.

"Я думаю, що такі змагання допомагають здобути досвід для майбутнього. Наступного року дехто з учасників уже зможе змагатися в офіційному обласному турнірі. Я треную дітей і налаштовую їх психологічно. Вони маленькі, їм потрібне спілкування. Я розумію, що маю бути як батько для них", — каже Сергій Цикаляк.

Турнір з боксу для дітей
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Серед представників Кутськї команди — 11-річний Михайло Мицкан.

"Я займаюся боксом приблизно два роки. Мій батько — боксер. Я бачив, як він б’ється і захотів теж. Я хотів би стати чемпіоном України. Я тренуюся тричі на тиждень. Перед цим змаганням не хвилююся, я впевнений у своїх силах", — розповідає хлопець.

Грамоти та медалі
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Змагання провели за участі відділень олімпійського комітету Івано-Франківської та Херсонської областей. Переможців не оголошували. Грамотами та медалями нагородили всіх учасників, каже Мирослав Карабін.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок