Загибель каноїста через влучання блискавки у Горішніх Плавнях: що відомо про трагедію на Полтавщині

Загибель каноїста через влучання блискавки у Горішніх Плавнях: що відомо про трагедію на Полтавщині

Спортшкола в Горішніх Плавнях
Суспільне Полтава

У Горішніх Плавнях на Полтавщині знайшли тіло 16-річного хлопця, у якого влучила блискавка. Сталось це 1 листопада під час тренування групи спортсменів на каное.

Сталось це на Дніпрі під час тренувань вихованців дитячо-юнацької спортивної школи, розповів речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

"1 листопада до поліції Полтавщини надійшла інформація про те, що під час тренування в одному з місцевих яхт-клубів у Горішніх Плавнях у неповнолітнього, який був на каное, влучила блискавка, після чого хлопець зник з поля зору у водоймі. Коли вже почали погіршуватись, за попередньою інформацією, погодні умови, група почала вирушати до берега. В каное, в якому перебував 16-річний хлопчик, влучила блискавка, яка пошкодила і каное, і безпосередньо помітні сліди вже і на тілі хлопця",каже речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Дніпро в Горішніх Плавнях, де загинув каноїст
Акваторія Дніпра, де тренувались спортсмени. Суспільне Полтава

Повідомлення про удар блискавки в каное до служби порятунку надійшло близько 18-ї години, говорить начальник 17-ї пожежно-рятувальної частини міста Горішні Плавні Андрій Лепіс.

"Близько 19-ї години працівники водолазно-рятувального відділення почали обстежувати акваторію Дніпра. Було обстежено близько 450 квадратних метрів дна та 2 кілометрів прибережної території. До пошуку потерпілого було залучено 5 чоловік особового складу 17-ї пожежно-рятувальної частини міста Горішні Плавні та 4 людини водолазно-рятувального відділення",говорить начальник 17 пожежно-рятувальної частини Горішніх Плавнів Андрій Лепіс.

Споршкола у Горішніх Плавнях
Споршкола для веслувальників у Горішніх Плавнях. Суспільне Полтава

У річці зниклого хлопця шукали майже 4 години. Його тіло було на глибині 7 метрів за 50 метрів від берега. Про це розповів речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв. У дитячо-юнацькій спортивній школі, у якій навчався загиблий, надавати коментарі Суспільному відмовились.

Тіло хлопця направили на судово-медичну експертизу для встановлення причини смерті.

"За даним фактом відкрите кримінальне провадження під процесуальним керівництвом прокуратури за ч. 2 ст. 137 ККУ «Невиконання обов’язків щодо охорони життя і здоров’я неповнолітнього, яке потягло за собою смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки», — говорить речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Санкція цієї статті передбачає покарання щонайбільше позбавлення волікримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи до 5 років.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок