У Франківську засудили до п'яти років в'язниці уродженця Прикарпаття, який виконував демонтаж драмтеатру в Маріуполі

У Франківську засудили до п'яти років в'язниці уродженця Прикарпаття, який виконував демонтаж драмтеатру в Маріуполі

Івано-Франківський міський суд заочно засудив до п'яти років ув'язнення виконавця робіт з демонтажу драмтеатру в Маріуполі, який допоміг владі РФ приховати сліди масового вбивства українців у результаті авіаудару 16 березня 2022 року. Колаборант — родом з Івано-Франківщини.

Про це йдеться у вироку суду в Єдиному реєстрі судових рішень.

Чоловік — родом із села Розтоки Косівського району. У 2014 році він виїхав у Санкт-Петербург, де займається будівельним бізнесом та є гендиректором російських фірм.

"У червні 2022 року громадянин України добровільно, з корисливою метою погодився співпрацювати з представниками РФ, зокрема незаконними органами влади, створеними на окупованій території Донецької області, через проведення будівельних робіт з відновлення Маріуполя", — інформують у суді.

Йдеться про будівельні об'єкти у Жовтневому районі Маріуполя — Донецького академічного обласного драматичного театру, філармонії та інших зруйнованих і пошкоджених військами РФ споруд.

З червня 2022 року російські компанії демонтували центральну та фронтальну стіни драмтеатру у Маріуполі, а також фасад споруди, на яких були сліди бомбардування.

Гендиректора російських фірм судили за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Йому призначили термін ув'язнення на п'ять років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах держвлади та місцевого самоврядування на строк 15 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок