Міністр юстиції Денис Малюська закликав парламент терміново ухвалити закон, який би дозволив "не здійснювати примусове виконання" рішення Печерського суду у справі ПриватБанку про повернення 10 млрд грн компаніям, які пов'язують з родиною Суркісів. Про це міністр написав у Facebook.
Там же він розмістив і текст законопроєкту, який складається з кількох речень.
"Шановні народні депутати, будь ласка, підпишіть, зареєструйте та підтримайте законопроєкт у якомога стисліші строки. У нас лік іде навіть не на дні, а на години", - написав урядовець.
При цьому міністр юстиції назвав ухвалу суду "незаконною, нахабною та безглуздою", але наголосив, що "судові рішення є обов'язковими до виконання".
"Очікувати на розгляд апеляції/касації - довго і позитивний результат розгляду далеко не гарантований. Тому ми підготували законопроєкт, який надає можливість не здійснювати примусове виконання цієї ухвали", - пояснив міністр.
Свою ініціативу Денис Малюська пояснив тим, що ПриватБанк сплачує свої дивіденди до бюджету, "тому відібрати 10 мільярдів у Привату - це відібрати їх у медиків, освітян та пенсіонерів, які фінансуються з бюджету".
Крім того, твердить міністр юстиції, і проблему з поверненням депозитів можна було б вирішити в інший спосіб, якби суд справді розглядав законний бік справи: "Якщо суд розгляне справу, встановить, що гроші потрібно повертати, і таке рішення набере законної сили - значить так тому і бути. Але тут суд нічого не досліджував і не аналізував. Відбувається не правосуддя, а знущання над ним".
Що відомо
- Печерський суд Києва санкціонував примусове списання коштів та арешт власності ПриватБанку, якщо фінустанова відмовиться виплачувати братам Ігорю та Григорію Суркісам визначену судом суму у справі про обслуговування депозитів компаній, конвертованих у капітал банку під час націоналізації, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн (понад 9 млрд гривень).
- В ОПУ розкритикували рішення Печерського райсуду, заявивши, що Мінфін, НБУ та уряд мають намір подавати апеляцію.