Перевізники Житомира просять міську владу компенсувати вартість проїзду пільговиків

Перевізники Житомира просять міську владу компенсувати вартість проїзду пільговиків

Перевізники Житомира просять міську владу компенсувати вартість проїзду пільговиків
Перевізники Житомира просять міську владу компенсувати вартість проїзду пільговиків. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Приватні перевізники, які обслуговують маршрути Житомира, просять у Житомирської міської ради компенсувати їм вартість проїзду пільговиків. В міській раді кажуть, що розглядають механізм компенсації.

У перевізника Віктора Білявського близько сотні автобусів, які обслуговують кілька маршрутів міста. Зі слів підприємець, нині він працює "в нуль" або і в "мінус". Інколи денна виручка його автобуса не перекриває вартість заправки, каже перевізник, окрім того, запчастини здорожчали майже вдвічі. Знизився і пасажиропотік, у порівнянні із довоєнним періодом майже у півтора рази.

"Наприклад, акумулятори раніше коштували дві тисячі гривень, нині вони вже коштують чотири тисячі. Шина коштувала три тисячі гривень, нині — шість тисяч. Багато хто говорить, що ми жируємо, але зараз ми навпаки постійно шукаємо де дешевше, де можна зекономити. Шукаємо дешевші запчастини, щось купуємо зі шроту, певні запчастини реставруємо замість того, щоб купити нові. У іншому випадку ми б просто не змогли вижити і не змогли б виконувати свою роботу", — говорить Віктор Білявський.

Приватний перевізник Віктор Білявський
Приватний перевізник Віктор Білявський. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Ігор працює водієм на 58-ому маршруті, чоловік розповідає, що після повномасштабного вторгнення кількість пасажирів зменшилась. Щодня на заправку автобуса йому потрібно близько шести тисяч гривень, стільки ж приблизно складає і денна виручка.

Ігор, водій на 58 маршруті
Ігор, водій на 58 маршруті. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

У перевізника Сергія Яценка щодня на маршрути виходять 6 – 8 автобусів. За словами підприємця, за їхніми підрахунками економічно обґрунтованим є тариф у 24 гривні. Але піднімати вартість проїзду підприємці не хочуть. Натомість просять у міської влади компенсувати їм вартість проїзду пільговиків.

"Нині вартість проїзду складає 14 гривень, але за рахунок пільгових знижок середнє арифметичне виходить 8 гривень. За рахунок зростання цін на пальне, на мастильні матеріали ми зараз просто на межі зупинки", — сказав Сергій Яценко.

Приватний перевізник Сергій Яценко
Приватний перевізник Сергій Яценко. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Профільний заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук каже, що у міській раді нині розглядають механізм компенсації приватним перевізникам, втім він може запрацювати наступного року. Варіант із підняттям вартості проїзду у міській раді не розглядають.

"На підставі даних, які в нас є із минулих років, ми плануємо розробити методику компенсації. Один із варіантів — це компенсація за умови звіту по кількості провалідованих пільговиків, тобто всім пільговикам обов’язково треба буде мати картку. Зараз ми як варіант плануємо перевізникам трохи знизити комісію за користування автоматичною системою оплати проїзду, щоб хоч трохи полегшити їхнє фінансове становище", — каже заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук
Заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Михайло — житомирянин, міськими маршрутками користується щодня. Чоловік каже — розуміє, що повернення пільгового проїзду є великим навантаженням на перевізників, але в той же час і для пенсіонерів чи інвалідів вартість проїзду є великою сумою.

"Людям нині дуже важко і у пенсіонерів нині вкрай маленькі пенсії, а вони ж так само їздять громадським транспортом. А кожна копійка зекономлена на проїзді для пенсіонера чи іншого пільговика вкрай важлива", — каже житомирянин Михайло.

Житомирянин Михайло користується міськими маршрутками щодня
Житомирянин Михайло користується міськими маршрутками щодня. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Міська маршрутка
Міська маршрутка. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Водій Ігор кермує маршруткою на 58 маршруті
Водій Ігор кермує маршруткою на 58 маршруті. Житомир, 1 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Як раніше розповідало Суспільне, 23 жовтня на позачерговому засіданні виконком Житомирської міськради ухвалив рішення про скасування обмежень на пільговий проїзд у громадському транспорті міста. Це сталось після рішення суду, яким скасували рішення виконкому від квітня 2022 року, у якому йшлось про скасування пільгового проїзду для всіх, окрім військових, правоохоронців та дітей-сиріт.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок