Батькам деяких шкіл Дніпра запропонували вносити данні усіх членів родини задля безпеки

Батькам деяких шкіл Дніпра запропонували вносити данні усіх членів родини задля безпеки

Батькам деяких шкіл Дніпра запропонували вносити данні усіх членів родини задля безпеки

Батькам деяких шкіл Дніпра роздали анкети, де потрібно вписувати персональні дані не тільки дитини, а й членів родини: матері, батька, дідуся та бабусі або довіреної особи.

В анкеті вказано, що це задля безпеки та щоб у школу не пустити сторонніх людей. Мати двох учнів школи №44 Антоніна Гатянська, каже, що мету цього анкетування їй не пояснили. Коли вела дітей у перший клас, всю цю інформацію школі вже надавала. У справі розбиралася Олена Ростовцева.

Антоніна, мама учнів сорок четвертої школи Дніпра, отримала анкету першого вересня. Каже, заповненою її мала повернути 7-го вересня. Були загальні запитання: чи бажає дитина відвідувати гуртки, позашкільні заняття. І три сторінки з питаннями про місце проживання, місце реєстрації, про членів родини з вимогою додати ксерокопії паспортів. Антоніна каже, що не готова надати доступ до цієї інформації. Тому, заповнила не всю анкету.

Батькам деяких шкіл Дніпра запропонували вносити данні усіх членів родини задля безпеки
Антоніна – мама учнів сорок четвертої школи Дніпра.

"Чи не забагато на одну дитину? Почала телефонувати, та з’ясовувати навіщо такі подробиці? Мені почали казати, що це, щоб пустити когось за дитиною в школу. Через те, що встановлені турнікети, будуть видаватися пластикові перепустки. Але ж турнікети не будуть працювати під час карантину, зараз в школах відкрито декілька виходів, для швидкого відвідування за правилами карантинних обмежень", – говорить Антоніна Гатянська – мати двох учнів школи №44

Мати іншої учениці Людмила Романенко каже, що вже заповнила та здала анкету.

"Ми ці паспортні дані здаємо в безліч місць. Скрізь паспортні дані ми надаємо, ось діти їздили в табір "Діти Дніпра", не в цьому році, але кожен рік відвідували. Паспортні дані, це скрізь нас оточує", – говорить Людмила Романенко – мати учениці школи №44.

Директорка сорок четвертої школи прокоментувати ситуацію відмовилась.

"Зараз не можу вам нічого сказати без узгодження з департаментом гуманітарної політики", – Юлія Корусевич – директорка школи №44.

Батькам деяких шкіл Дніпра запропонували вносити данні усіх членів родини задля безпеки
Батькам деяких шкіл Дніпра запропонували вносити данні усіх членів родини задля безпеки.

Ми звернулись до Міської ради Дніпра, представниця пресслужби міської ради Анастасія Поповська, сказала, що зараз департамент коментувати ситуацію не буде. Ми надіслали інформаційний запит та чекаємо на відповідь. Адвокат Олексій Погребняк, каже, що кака анкета не впливає на права й обов’язки учнів.

"На сьогодні такого визначення як анкета передачі таких персональних даних і створення певних умов для дітей відповідно до електронного квитка відсутні в наказах міністерства освіти й науки й в самому законі про загальну середню освіту. Тому такої вимоги немає і батьки мають право відмовити від заповнення даної анкети", – говорить Олексій Погребняк – адвокат.

Олексій Погребняк, каже згідно із законом про захист персональних даних, в анкетах мають вказувати мету, з якою збирають інформацію. Використовувати дані з іншою метою заборонено.

Читайте також

У Дніпрі понад 200 людей написали диктант просто неба

80 років з дня смерті історика Дмитра Яворницького: 8 фактів про меморіальний будинок-музей у Дніпрі

«Багато є перегуків з днем нинішнім» У Дніпрі Василь Шкляр презентував новий історичний роман «Характерник» (ФОТО)

На початок