У США помер чоловік, якому вдруге в історії медицини пересадили серце свині

У США помер чоловік, якому вдруге в історії медицини пересадили серце свині

У США помер чоловік, якому вдруге в історії медицини пересадили серце свині
Лоуренс Фосетт із дружиною Енн за кілька днів до операції, вересень 2023 року, штат Меріленд, фото: Школа медицини Університету Меріленда

58-річний Лоуренс Фосетт, якому вдруге в історії медицини пересадили серце від свині, помер майже через шість тижнів після експериментальної операції.

Про це йдеться у повідомленні Школи медицини Університету Меріленда.

Зазначається, що Лоуренс Фосетт помирав від серцевої недостатності та не мав права на традиційну трансплантацію серця, коли 20 вересня отримав генетично модифіковане свиняче серце. За даними Школи медицини Університету Меріленда, серце здавалося здоровим протягом першого місяця, але останніми днями почали виявляти ознаки відторгнення. Фосетт помер у понеділок, 30 жовтня.

У заяві, оприлюдненій лікарнею, дружина Фосетта, Енн, сказала, що її чоловік "знав, що його час був обмежений, це був його останній шанс зробити щось для інших".

У 2022 році команда штату Меріленд здійснила першу у світі трансплантацію серця від генетично зміненої свині. Тоді Девід Беннетт прожив два місяці після того, як серце відмовило з незрозумілих причин. Пізніше всередині органа були виявлені ознаки свинячого вірусу. Уроки з першого експерименту призвели до змін, зокрема до кращого тестування на віруси перед другою спробою.

"Останнє бажання Фосетта полягало в тому, щоб ми максимально використали те, що ми навчилися з нашого досвіду", — сказав доктор Бартлі Гріффіт, який керував трансплантацією в медичному центрі Університету Меріленда.

Спроби трансплантації органів від тварини до людини — так звані ксенотрансплантації — десятиліттями зазнавали невдачі, оскільки імунна система людини негайно знищувала чужорідну тканину. Тепер вчені знову намагаються використовувати генетично модифіковані свині, щоб зробити їхні органи більш схожими на людину.

На початок