Посол Корнійчук: Понад 350 українців не можуть виїхати з Сектора Гази

Посол Корнійчук: Понад 350 українців не можуть виїхати з Сектора Гази

Посол Корнійчук: Понад 350 українців не можуть виїхати з Сектора Гази
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук. Фото: Facebook/Посольство України в Ізраїлі

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що понад 350 українських громадян не можуть виїхати з Сектора Гази, бо евакуація звідти так і не розпочалася.

Про це дипломат повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Таких людей зараз 357 (українців у Секторі Газа — Ред.). Але кількість таких людей постійно зростає. На жаль, з ними періодично втрачають зв'язок. Зараз зв'язок є", — розповів Корнійчук.

Посол зазначив, що стосовно цих громадян України подають оновлені списки Ізраїлю та Єгипту, а також координаторам зі США. Водночас українська сторона подає списки молдаван та болгар, які попросили про допомогу.

"Дуже сподіваюся, що евакуація відбудеться найближчим часом. Хоча тривожні сигнали надходять насамперед від Єгипту, який говорить про те, що ХАМАС не зацікавлений в евакуації й люди залишаються під обстрілами. Кількість загиблих українців у Секторі Газа зростає", — додав дипломат.

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі Суспільному вказав, що у Секторі Гази збільшилася до 4 кількість загиблих українців (троє дітей та дорослий), ще 6 людей зазнали поранень.

24 жовтня вранці в МЗС України говорили, що пів тисячі українців перебувають у Секторі Гази, з них лиш понад 300 громадян зареєструвалися для евакуації.

Евакуація українців з Ізраїлю

14 жовтня з Ізраїлю вилетів перший евакуаційний рейс з українцями. На борту перебували 207 громадян України, з них 63 — діти.

Другий евакуаційний борт із 155 українцями вилетів з ізраїльського аеропорту Бен Гуріон (Тель-Авів) до міста румунського міста Клуж 16 жовтня.

Того дня ввечері вилетів третій евакуаційний рейс з 74 українцями на борту.

Четвертий евакуаційний рейс з Ізраїлю відбувся 19 жовтня.

На початок