Японія заявила про порушення повітряного простору з боку РФ

Японія заявила про порушення повітряного простору з боку РФ

Японія заявила про порушення свого повітряного простору, піднімала винищувач
Прапор Японії. Ілюстративне фото: Getty Images

Російський гелікоптер, імовірно, 31 жовтня порушив повітряний простір Японії біля острова Хоккайдо.

Про це повідомив суспільний мовник Японії NHK.

Міністерство оборони Японії заявило, що близько 12:44 за місцевим часом невизначений гелікоптер порушив повітряний простір Японії біля узбережжя округу Немуро на острові Хоккайдо. Повітряні сили Японії підняли в небо винищувач самооборони для реагування та відповіді. Однак гелікоптер увійшов у повітряний простір Японії на дуже короткий час.

Згідно з маршрутом польоту, влада Японії припускає, що це був російський літак.

Міноборони через дипломатичні канали оголосило протест уряду Росії, тим часом аналізує мету польоту та продовжує спостереження за своїм повітряним простором.

Це вже не вперше російський літак імовірно помічають у небі Японії. Подібне сталося в березні 2022 року після того, як Японія разом з багатьма західними країнами почала вводити економічні санкції проти Росії у відповідь на її агресію проти України.

Попередній раз інцидент трапився поблизу Курильських островів, на які претендує Москва і які Японія вважає своїми Північними територіями. У березні 2022 року Японія оголосила, що офіційно називатиме південні Курильські острови "споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією".

На початок