Європейські політики планують турне по США, щоб зміцнити підтримку України

Європейські політики планують турне по США, щоб зміцнити підтримку України

ЗМІ
прапори ЄС та України
Прапори України та ЄС. Фото: Anastasia Malaman / EyeEm / Getty Images

Європейські політики мають намір здійснити турне по США, щоб зміцнити підтримку України. Це відповідь на заклики деяких законодавців Республіканської партії до Вашингтона скоротити потік допомоги, військової техніки та коштів до Києва.

Про це пише Politico.

"Ми маємо знайти способи достукатися до громадськості по обидва боки Атлантики — не забувати, що є реальні виборці, які бачать свої проблеми певним чином. У нас є план поїздки в окремі штати, зустрічі, наприклад, з компаніями, які продають обладнання, яке фактично створює робочі місця в США. Більшість грошей, витрачених на Україну, насправді були витрачені в США", — сказав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Він зазначив, що презентація, в якій країни Балтії та інші країни, які мають тісні зв’язки з Україною, висловляться на користь продовження підтримки, "може спрацювати досить добре, якщо позиція буде викладена не тільки американськими політиками, але й тими, хто залежить від цієї допомоги та від цього зовнішньополітичного курсу".

Хоча Ландсбергіс не сказав, які ще країни можуть взяти участь у такій поїздці, прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас сказала виданню, що її країна вже звертається до простих американців.

"Мій міністр закордонних справ був в Арканзасі, спілкувався з людьми та висловлював свої погляди, тож це те, що ми робимо весь час", — сказала вона.

Як зазначає видання, у Вашингтоні зростає занепокоєння, що допомога Україні може стати жертвою глибоких політичних розбіжностей у США.

У відповідь на це президент США Джо Байден змінив свою позицію щодо війни, стверджуючи, що значна частина коштів, виділених на Україну, насправді залишається в країні, створюючи робочі місця та підтримуючи бізнес.

У Вашингтоні сенатори заявили, що роз'яснювальна робота з боку європейських лідерів може допомогти зміцнити підтримку Києва серед втомлених війною виборців.

"Я думаю, що, показуючи, що це не лише Україна і Росія, що це стосується інших країн Європи, що це стосується всіх нас, корисно, щоб лідери інших країн підкріплювали це", — сказав сенатор Бен Кардін, демократ, який очолює Комітет у закордонних справах Сенату США.

Сенатор Ліндсі Грем, відомий республіканський прихильник допомоги Україні, також сказав у коментарі Politico, що турне може бути "корисним для інших".

Попри політичні потрясіння в його партії щодо допомоги Україні, сенатор впевнений, що підтримка Києва залишається міцною.

"Громадська думка важлива, але відключення України не допоможе нам у довгостроковій перспективі", — наголосив Грем.

Раніше Спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив план допомоги Ізраїлю на суму 14,3 мільярда доларів. Він передбачає фінансування оборони для Ізраїлю, але не для України.

Джонсон, який раніше голосував проти допомоги Україні, сказав з того, як став спікером минулого тижня, що він підтримує фінансування України, але хоче впоратися з цим окремо і вимагає посиленого нагляду за витратами.

Що відомо про пакет допомоги Ізраїлю та України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань. Пакет міститиме 106 млрд дол.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Проте новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

На початок