Київські кардіохірурги дістали магнітом уламок із серця військового

Київські кардіохірурги дістали магнітом уламок із серця військового

Київські кардіохірурги дістали магнітом уламок із серця військового
Кардіохірурги проводять операцію на серці військового. Фото: Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова / Facebook

У Києві кардіохірурги дістали металевий уламок із серця 33-річного військового, який він "спіймав" під час бойових дій на Донеччині.

Про це повідомляє Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Уламок застряг після мінно-вибухової травми, яку військовий отримав 24 жовтня на Донеччині. У ділянці серця візуалізувалося стороннє тіло металевої щільності розміром 7х6х5,5 мм.

Військові медики-хірурги стабілізували стан чоловіка і направили в клініку. До складної операції його готували три дні, адже уламок застряг у важливій структурі серця.

"Уламок знаходився у міжшлуночковій перетинці, топографічно дуже близько до клапанів, тому його потрібно було негайно забрати. Операцію було проведено в умовах штучного кровообігу, серце довелося повністю зупинити", — йдеться в повідомленні.

Київські кардіохірурги дістали металевий уламок із серця військового
Уламок, який витягли із серця військового. Фото: Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова / Facebook

Дістати металевий уламок вдалося завдяки інноваційній методиці — неодимовим магнітом.

"Цю методику ми розробили спільно з військовими медиками і вже врятували життя 96 військовим, які мали бойові травми", — пояснив директор медзакладу Василь Лазоришинець.

На початок