Еквадор і Франція скликають Радбез ООН, щоб обговорити ситуацію в Україні

Еквадор і Франція скликають Радбез ООН, щоб обговорити ситуацію в Україні

Радбез ООН
Засідання Ради безпеки ООН, 21 вересня 2023 року, фото: AP

Рада Безпеки ООН збереться у вівторок на засідання, щоб обговорити гуманітарну ситуацію в Україні, спричинену повномасштабним вторгненням РФ.

Ініціювали засідання Еквадор і Франція, які консультувалися з українською делегацією, передає Укрінформ.

За інформацією секретаріату Радбезу, очікується, що представник Управління ООН з гуманітарних питань розповість про потреби українців у зимовий період, а також про опубліковану нещодавно Програмою ООН з питань довкілля оцінку екологічних наслідків підриву російськими військами Каховської греблі.

Очікується, що члени Радбезу, зокрема Албанія, Франція, Японія, Мальта, Швейцарія, Велика Британія, США можуть виступити із засудженням Росії за обстріли цивільної інфраструктури України.

Розпочнеться засідання Ради Безпеки по 10:00 за східноамериканським часом (16:00 за Києвом) – після короткого обговорення ситуації в Сомалі.

Раніше незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні задокументувала нові докази того, що Росія порушила міжнародні права людини на окупованих територіях України та скоїла воєнні злочини у вигляді катувань, зґвалтувань та іншого сексуального насильства, а також депортації дітей до РФ.

На початок