На Чернігівщині від часу отримання Томоса до ПЦУ перейшла 21 громада

На Чернігівщині від часу отримання Томоса до ПЦУ перейшла 21 громада

На Чернігівщині від часу отримання Томоса до ПЦУ перейшла 21 громада
ФОТО: Суспільне Чернігів

На Чернігівщині від часу отримання Томоса про автокефалію 6 січня 2019 року до Православної церкви України перейшла 21 релігійна громада, які до цього були в складі УПЦ (МП). УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви.Про це в програмі "Праймвечір. Акценти" на Українському Радіо Чернігівська хвиля розповів начальник відділу у справах національностей та релігій департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олексій Степаненко.

"Повністю завершила всі юридичні етапи зміни конфесійного переходу 21 релігійна громада. На сьогодні також є реєстраційні документи двох релігійних громад – це село Крути, Ніжинський район та село Ладинка, Чернігівський район. Вони є на розгляді в Чернігівській обласній військовій адміністрації", — сказав Олексій Степаненко.

Громади, які змінили конфесійне підпорядкування:

  • Корюківський район — сім релігійних громад.
  • Прилуцький район – шість релігійних громад.
  • Ніжинський район — чотири релігійні громади.
  • Чернігівський район – чотири релігійні громади.
"Я вважаю, що ситуація з конфесійними переходами хоч і не така стрімка, як, можливо, багатьом хотілося б, але вона прогресує і кількість релігійних громад, які бажають змінити конфесійне підпорядкування, вона буде збільшуватися", — говорить Олексій Степаненко.

Зі слів Олексія Степаненка на Чернігівщині також є релігійні громади, які вже провели збори, проголосували за зміну конфесійного підпорядкування і перебувають на стадії підготовки пакета документів для подачі до Чернігівської ОВА.

На Чернігівщині від часу отримання Томосу до ПЦУ перейшла 21 громада
У селі Новий Биків люди проголосували за перехід храму до ПЦУ. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чому відбувається перехід з однієї конфесії в іншу

Перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ відбувається з двох причин, каже Степаненко. Перша — в Україні створена єдина українська помісна православна церква. Друга — повномасштабна війна, яку розпочала Росія.

"Одним з рушієм, як на мою думку, є відкрита війна, яку почала Росія проти України, і люди змінюють своє відношення, і вони відкривають очі на те, хто є хто, і яка релігійна громада є якою релігійною громадою, якими діями вони займаються".

Скільки релігійних громад УПЦ (МП) та ПЦУ є на Чернігівщині

На Чернігівщині зареєстровані 953 релігійні громади 30 конфесій. Дві найбільші конфесії — УПЦ (МП)УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви. та ПЦУ.

Православна церква України налічує 182 громади.

До Української православної церкви Московського патріархату входять дві єпархії — Чернігівська та Ніжинська. Чернігівська єпархія налічує 292 релігійні громади, Ніжинська єпархія складається з 259 релігійних громад.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок