Аукціон з продажу танка Т-34 в Тернополі не відбувся: в чому причина

Аукціон з продажу танка Т-34 в Тернополі не відбувся: в чому причина

Танк Т-34 в Тернополі
Танк Т-34. Суспільне Тернопіль

Аукціон з продажу корпуса танка Т-34, який Тернопільська міська рада виставила на продаж, скасували. Продаж був запланований на сьогодні, стартова ціна лота 436 тисяч гривень.

Про це йдеться на сайті Prozorro.

Торги не відбулися, бо не було учасників. Танк виставили на продаж вдруге, попередній аукціон, який мав відбутися 23 жовтня, скасували. Тоді стартова ціна була майже 900 тисяч гривень.

Науковий співробітник обласного Центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини Володимир Салук розповів, що танк Т-34 є пам’яткою історії місцевого значення.

Аукціон з продажу танка Т-34
Зображення та документи танка Т-34. Фото: Суспільне Тернопіль

"Танк моделі Т-34 створений для боїв у Другу світову війну. Згідно з паспортом попередніми дослідниками повідомлялося, що він брав участь у боях за Тернопіль, але це не підтверджено. Це раніше був робочий танк, у 1969 році до 25 річниці звільнення Тернополя від нацистів встановили на Майдані Перемоги Пам’ятки місцевого значення згідно Закону України "Про охорону культурної спадщини" можуть перебувати у приватній власності, проте власники повинні укладати договір з департаментом культури, щодо питань про переміщення пам’ятника, тобто він може бути на тому ж місці на якому є, але якщо є бажання його перемістити має бути звернення до міністерства культури та тільки після погодження з міністерством він може переміщатися".

науковий співробітник
Володимир Салук. Фото: Суспільне Тернопіль

Зараз танк стоїть у Старому парку. Тернополяни, з якими поспілкувалися кореспонденти Суспільного, про продаж Т-34, кажуть:

"Це той танк, я так собі думаю, що він ніде не годиться. Ні на фронті, ніде не годиться, його потрібно лише на металолом і переплавити. Заробити гроші і віддати воїнам", — каже тернополянин Сергій Михайлишин.

Танк в парку
Танк Т-34. Фото: Суспільне Тернопіль

"Мені він особисто не заважає, але якщо є перспектива допомогти ЗСУ, то тоді звичайно краще, щоб воно ішло для користі", — розповіла тернополянка Олена Томащук.

Аукціон з продажу танка
Танк в парку. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, танк, який планували продати, 1944 року випуску. Його реконструювали, тому в ньому немає силової установки та навісного обладнання.

На початок