Ввечері 29 жовтня в аеропорту Махачкали у російському Дагестані приземлився рейс з Тель-Авіва. Місцеві влаштували в аеропорту заворушення, шукаючи ізраїльських громадян і вимагаючи "вислати євреїв" з республіки.
Як повідомляють РИА Новости, аеропорт наразі зачинений, а літаки, що мали здійснити посадку у Махачкалі, перенаправлені до запасних аеропортів.
Як пише російський телеграм-канал Baza, дагестанці почали перевіряти паспорти у людей, що виїжджали з аеропорту на машинах, а згодом увірвались до будівлі аеропорту і влаштували обшук у пошуках "євреїв".
При цьому місцева влада та поліцейські жодним чином не намагалися завадити обшукам та заворушенням.
За даними "Бази", внаслідок заворушень постраждали чотири людини, одного з постраждалих забрала швидка з переломом ноги. Ще чотирьох людей затримала поліція. Зазначається, що ця цифра може суттєво зрости впродовж доби.
У Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ РФ за ПКФО (Північнокавказький федеральний округ) повідомили про відкриття кримінальної справи за статею про організацію масових заворушень.
Станом на 22:00 (за київським часом — ред.) російські ЗМІ із посиланням на Росавіацію повідомляють, що аеродром Махачкали звільнений від людей, що потрапили туди несанкціоновано.
Як реагують на події у Дагестані у світі
Офіс премєр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху опублікував спільну з ізраїльським МЗС заяву, у якій наголосили, що Ізраїль з усією серйозністю ставиться до спроб завдати шкоди громадянам Ізраїлю та євреям будь-де.
"Ізраїль очікує, що російська правоохоронна влада захистить добробут усіх громадян Ізраїлю та євреїв, де б вони не знаходилися, і вживе рішучих заходів проти бунтівників та дикого підбурювання, спрямованого проти євреїв та ізраїльтян", — йдеться у заяві.
На події у Дагестані також відреагував президент України Володимир Зеленський.
"Це не поодинокий випадок у Махачкалі – це частина масово поширеної в Росії культури ненависті до інших народів, яку пропагують державне телебачення, експерти та влада", — написав Зеленський у соціальній мережі X (раніше Twitter).
Президент при цьому наголосив, що антисемітські висловлювання дозволяли собі як російські пропагандисти, так і російський президент та міністр закордонних справ.