Україна та Нідерланди розпочали консультації щодо довгострокової угоди про безпеку

Україна та Нідерланди розпочали консультації щодо довгострокової угоди про безпеку

Україна та Нідерланди розпочали консультації щодо довгострокової угоди про безпеку
Фото: Twitter радника прем'єр-міністра Нідерландів Джеффрі ван Льовена

На полях саміту щодо Формули миру, який проходить на Мальті 28 жовтня, керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів консультації з Нідерландами щодо укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії відповідно до Спільної декларації про підтримку України.

Про це повідомили в ОП.

До української переговорної групи також увійшли: заступник глави Офісу президента Ігор Жовква, заступник міністра закордонних справ Микола Точицький і радники керівника ОП Олександр Бевз і Дарія Зарівна.

Зазначається, що Нідерланди стали шостою державою після США, Великої Британії, Канади, Японії, Франції та першою з країн, які не входять до G7, з якою Україна почала відповідні двосторонні переговори.

"Символічно, що ми почали безпекові консультації з Нідерландами саме під час третьої зустрічі радників із нацбезпеки щодо реалізації Української формули миру, адже одним з елементів Формули є недопущення ескалації війни та повторення агресії. Нідерланди — надійний партнер України в наближенні нашої спільної перемоги", — сказав Єрмак.

Двосторонні консультації з Нідерландами стосувалися:

 • співпраці у військовій сфері;
 • питання економічної відбудови України;
 • спільних зусиль щодо притягнення російського агресора до відповідальності;
 • санкційного тиску та використання конфіскованих активів.

Сторони узгодили план подальших дій на найближчу перспективу щодо підготовки до укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії.

Під час зустрічі з радником прем'єр-міністра Нідерландів із питань зовнішньої політики та оборони Джеффрі ван Льовеном керівник ОП висловив подяку за нещодавній візит голови нідерландського уряду Марка Рютте в Одесу.

Співрозмовники також торкнулися питання створення виробництва продукції оборонного призначення в Україні. Окрему увагу приділили подальшій підтримці з боку Нідерландів на шляху інтеграції України до ЄС і НАТО.

Окрім цього, наголосили на важливості продовження санкційного тиску на Росію та спільної протидії російській дезінформації й пропаганді.

Що передбачає українська Формула миру

11 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) Формулу миру для подолання російської загрози.

Документ зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Формула миру включає 10 пунктів:

 1. Радіаційна та ядерна безпека.
 2. Продовольча безпека.
 3. Енергетична безпека.
 4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
 5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
 6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
 7. Повернення справедливості.
 8. Протидія екоциду.
 9. Недопущення ескалації.
 10. Фіксація закінчення війни.
На початок