Прем'єр Люксембургу розкритикував Орбана за зустріч із Путіним у Китаї

Прем'єр Люксембургу розкритикував Орбана за зустріч із Путіним у Китаї

Прем'єр Люксембургу розкритикував Орбана за зустріч із Путіним у Китаї
Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель. Фото: AP

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель розкритикував главу уряду Угорщини Віктора Орбана за нещодавню зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним у Китаї.

Про це політик заявив на саміті лідерів ЄС у Брюсселі, передає Reuters.

"Те, що він (Орбан — Ред.) зробив з Путіним, — це середній палець для всіх солдатів, які щодня помирають в Україні та страждають від російського нападу", — сказав Беттель.

Прем'єр підкреслив, що ЄС не повинен стати заручником Орбана, який висуває фінансові вимоги для схвалення підтримки України.

"(Орбан каже — Ред.): "Якщо вам потрібні гроші для України — тоді нам також потрібні гроші для нас". Ми у цій ситуації не повинні бути заручниками Орбана. Я переконаний, ми повинні знайти позитивні рішення. Ми не повинні забувати минуле, і Орбан теж", — пояснив політик.

Беттель також прокоментував рішення словацького уряду зупинити військову підтримку України. Прем'єр додав, що Люксембург "ніколи не приєднається до альянсу Фіцо та Орбана", які виступають проти допомоги Україні зброєю.

"Ми досі вважаємо, що міжнародна солідарність є важливою. Україна бореться за наші цінності. Не можна забувати, хто буде наступним, якщо ми просто заплющимо очі", — підсумував політик.

Що відомо про зустріч Орбана і Путіна

17 жовтня президент РФ Володимир Путін прибув до Пекіна для участі в міжнародному форумі "Один пояс — один шлях". Там він провів двосторонню зустріч з Орбаном. Прем'єр Угорщини став єдиним лідером країни-члена Євросоюзу, який відвідав форум або зустрівся з Путіним після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

При цьому Орбан заявив, що Угорщина ніколи не хотіла протистояти Росії, навпаки, завжди планувала розширювати контакти. За його словами, відносини Угорщини з РФ багато втратили через так звану "спецоперацію" і санкції, але Будапешт намагається "врятувати все, що можна".

На початок