"Вони стомлені": у Полтаві провели акцію на підтримку демобілізації військових після 1,5 року служби

"Вони стомлені": у Полтаві провели акцію на підтримку демобілізації військових після 1,5 року служби

Військові
Суспільне Полтава

27 жовтня у Полтаві відбулась акція на підтримку ініціативи демобілізації військових після 18 місяців служби. У Корпусному саду зібрались близько 20 жінок, рідні яких на війні. Вони вимагали прийняти законопроєкт про уточнення строків військової служби та розглянули петицію про можливість демобілізуватися.

Про це розповіла учасниця акції Інна Зосим.

У Полтаві дружини військових влаштували акцію щодо демобілізації військових
Акцію влаштували у Корпусному парку Полтави. Суспільне Полтава

На мирну акцію у Полтаві з плакатами вийшли зо два десятки жінок. Це – матері, дружини та сестри військовослужбовців, які захищають Україну з початку повномасштабної війни. Вони вимагають ухвалити законопроєкт про уточнення строків військової служби.

"Це в нас зараз мирний пікет на підтримку прийняття законопроєкту та також розгляду петиції, яка нещодавно зібрала більше 25 тисячі голосів. Проходить сьогодні по всіх містах України. Більшість жінок поїхала до Києва. Ті, хто не зміг виїхати, вони вирішили зібратись кожен в своєму місті", — говорить дружина військовослужбовця Інна Зосим.

"Я сестра військовослужбовця, добровольця. Ми просимо, аби нас почули нарешті та прийняли цей законопроєкт. Його так і не затвердили. Він був один раз тільки на розгляді, ніхто не голосує за нього. Мій брат перебуває під Вугледаром, їх там зовсім мало залишилось. Вони стомлені. Вони кожного дня бачать те жахіття, яке там відбувається. Їм важко, їм треба відновитись. Вони не можуть повноцінно виконувати свої обов’язки", — розповідає сестра військовослужбовця Вікторія Мосієнко.

У Полтаві дружини військових влаштували акцію щодо демобілізації військових
Дружини та рідні воїнів просили демобілізувати чоловіків, які на війні понад 18 місяців. Суспільне Полтава

Петиція "Демобілізація за бажанням військовослужбовців після 18 місяців служби" вже набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент.

"Наразі мій син не виходить на зв’язок з 5 жовтня. Просто морально виснажений. Лежить у кутку 2 тижні і ні з ким не розмовляє. Яка користь такого воїна вже? Чому в одній родині воюють всі. А десь спокійно ходять в спортзали. Взимку вони стоять в нарядах: коли один той, що не спить, стає над другим той, що спить наразі. Щоб якщо він змерзне і втратить свідомість, він впав і розбудив того, хто спить в цей раз. Відправити повідомлення і бачити, що тільки одна галочка. Не дві і вони не синенькі, а вона просто одна", — розповідає мати військовослужбовця Інесса Валюх.

У Полтаві дружини військових влаштували акцію щодо демобілізації військових
На акцію люди прийшли із плакатами. Суспільне Полтава

Пікет має перейти в конструктивний діалог з позитивними рішеннями, говорить начальник Полтавської РВА Дмитро Романов.

"Ротація справді потрібна і потрібно напрацьовувати механізм ротації. Механізм відновлення і механізм застосування бригад, в тому числі бригад територіальної оборони. Демобілізація, мабуть, ні. Є для цього законні підстави. Відпочинок хлопцям, так, відновлення, відпочинок, справді якісний, він повинен бути", — каже начальник Полтавської РВА Дмитро Романов.

У Полтаві дружини військових влаштували акцію щодо демобілізації військових
Таку акцію провели у кількох містах України. Суспільне Полтава

"На жаль, я не бачу з боку урядових органів, зокрема, це Верховна Рада повинна проголосувати, якихось такий дій, які б вирішили принципово це питання. На жаль, і з відпустками у нас теж не все так добре. Потрібно чекати ініціативи від Верховної Ради", — каже адвокат Сергій Рогозін.

Такі акції одночасно провели і в інших містах України, зокрема, і в столиці.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок