До Сектору Гази прибула нова партія гуманітарної допомоги

До Сектору Гази прибула нова партія гуманітарної допомоги

До Сектору Гази прибула нова партія гуманітарної допомоги
. Палестинці оглядають уламки будівель, зруйнованих внаслідок ізраїльського авіаудару в таборі біженців Аль-Шаті 12 жовтня 2023 року. Фото: AP/Hatem Moussa

До Сектору Гази 26 жовтня прибула колона з 12 вантажівок, які доправили чергову партію гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Як зазначається, вантажні автомобілі доставили в анклав їжу, воду та ліки.

Протягом останніх днів на територію Сектору Гази в'їхали 74 вантажівки з гуманітарною допомогою, додали ізраїльські журналісти.

Раніше в Ізраїлі заявили, що дозволять Єгипту доставити обмежену кількість гуманітарної допомоги в Сектор Гази.

21 жовтня через контрольно-пропускний пункт "Рафах" проїхали перші 20 гуманітарних вантажівок. Після цього перехід закрили.

До слова, за оцінками ООН, для задоволення потреб мешканців Гази потрібно направляти близько 100 вантажівок з допомогою щодня.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 22 жовтня припустив, що наземна операція ЦАХАЛу в Секторі Гази може тривати три місяці.

На початок