Литва закликає ЄС швидше постачати снаряди Україні

Литва закликає ЄС швидше постачати снаряди Україні

Ландсберґіс закликав ЄС "не ціпеніти" і постачати боєприпаси Україні швидше
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. Фото: Getty Images

Міністр закордонних справ Литви Ґабріеліус Ландсберґіс закликав Європейський Союз прискорити доставку Україні обіцяних боєприпасів. Він сказав, що КНДР надала Росії більше, ніж наразі Євросоюз Україні.

Ландсберґіс написав це у своєму Х.

Голова МЗС Литва нагадав, що ЄС пообіцяв Україні 1 млн артилерійських снарядів, а поставив поки що 300 тисяч. Тоді як Північна Корея надала Росії вже 350 тисяч.

"Безумовно, у нас є ресурси, щоб перевершити Північну Корею. Треба перестати ціпеніти, поки гинуть хоробрі українці", — пише посадовець.

Раніше у жовтні Ґабріеліус Ландсберґіс неодноразово закликав не забувати про Україну на тлі конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом.

Допомога від Литви для України

Міноборони Литви 24 серпня оголосило про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 41 мільйон євро, який включав боєприпаси Carl Gustaf, гвинтівки, радіолокаційні комплекси морського спостереження, боєприпаси калібру 5,56 мм, генератори та антидронні системи.

23 серпня президент Литви Гітанас Науседа анонсував передачу Україні пускових установок зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас 19 вересня на "Рамштайні" представив новий пакет військової допомоги для України, який складатиметься з "систем підриву, радарів морського спостереження та боєприпасів для протитанкового гранатомета Carl Gustaf".

А 16 жовтня армія Литви оголосила, що вона спільно з оборонно-промисловим комплексом Німеччини відремонтує в Литві танки Leopard з України.

На початок