Конфлікт на Близькому Сході не повинен послабити підтримку України в ЄС — глава МЗС Литви

Конфлікт на Близькому Сході не повинен послабити підтримку України в ЄС — глава МЗС Литви

Ландберґіс закликав не відтягувати політичну енергію від України через конфлікт в Ізраїлі
Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс. Фото: AP.

Міністр закордонних справ Литви Ґабріеліус Ландсберґіс перед зустріччю Ради ЄС у Люксембурзі висловив занепокоєння, політична енергія "відтягується" від України через конфлікт Ізраїлю та ХАМАСу.

Про це пише The Guardian.

Свою позицію Ландсберґіс висловив, коли був у дорозі на засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яке відбудеться 23 жовтня.

"Я справді очікую, що ми будемо помітним і важливим партнером у розв'язанні кризи в Ізраїлі та Палестині, тому що це також стосується нашої безпеки та принципів, за які ми боремося в Україні — щодо верховенства права тощо", — каже міністр.

Він підкреслив: "Ми не можемо забувати, ми не можемо відводити очі від України". Ландсберґіс нагадав, що Росія поновила наступ на певних ділянках фронту з Україною. "Це нагадує нам, що росіяни чекають таких ситуацій, коли ми звертаємо нашу увагу кудись ще, щоб вони могли відновити свої атаки", — говорить посадовець.

Він висловив надію на фінансування Європою оборони України, щоб показати ефективність ЄС.

13 жовтня Ландсберґіс уже закликав не забувати про Україну на тлі війни в Ізраїлі.

Допомога від Литви для України

Литва підтримує Україну у війні з Росією з перших днів повномасштабного вторгнення. Вона надає пакети військової допомоги, куди входять зенітні гармати малої дальності L70, боєприпаси, антидронове озброєння, позашляховики, забезпечення для військовослужбовців тощо.

Міноборони Литви 24 серпня оголосило про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 41 мільйон євро, який включав боєприпаси Carl Gustaf, гвинтівки, радіолокаційні комплекси морського спостереження, боєприпаси калібру 5,56 мм, генератори та антидронні системи.

23 серпня президент Литви Гітанас Науседа анонсував передачу Україні пускових установок зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

19 вересня країна оголосила про ще один пакет військової допомоги для України, який складатиметься з "систем підриву, радарів морського спостереження та боєприпасів для протитанкового гранатомета Carl Gustaf".

4 жовтня прем'єрка країни Інґріда Шимоніте заявила, що у бюджеті на 2024 рік Литва планує виділити на допомогу Україні 340 мільйонів євро.

11 жовтня Литва анонсувала передачу Україні пускових установок NASAMS.

На початок